Jinekoloji Polikliniği

JİNEKOLOJİ KLİNİĞİ
 
Bünyesinde Jinekoloji Polikliniği, Ürojinekoloji Polikliniği, Jinekoloji Yatan Hasta Servisi ve Merkezi Ameliyathane Kompleksi’ni barındıran Jinekolji Kliniği, hastanemiz kuruluşundan buyana hastalarımıza en kaliteli, doğru, bilimsel, modern ve konforlu şekilde hizmet vermektedir.
 
Jinekolji Polikliniğimiz, hastanemiz B Blok, Zemin katta yer almaktadır. 2015 yılında yapılan restorasyon sonucunda 6 adet Poliklinik odası ile faaliyet göstermektedir. Poliklinik odalarımız birbirinden bağımsız, ses geçirmez ve fizik şartları dünya standartlarına uygun, hasta konforunu dikkate alacak şekilde düzenlenmiştir. Muayenesi tamamlanan hastaların tetkikleri hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Ayrıca, mevcut otomasyon sistemi sayesinde tetkik sonuçlarına da muayene odalarından hızlıca ulaşılmakta ve hastaların tanı ve tedavileri muayene oldukları odalardaki uzman doktorlar tarafından düzenlenmektedir.
 
Polikliniğimizde, hastalarımıza uzman doktorlar ve hemşireler eşliğinde verdiğimiz haftalık eğitim toplantıları ile onları kadın hastalıklarından korunma, kadın hastalıklarını tanıma ve hangi durumda doktora başvurma konularında bilgilendirmekteyiz.
 
Ürojinekoloji Polikliniğimiz 2006 yılında Jinekoloji bölümümüz bünyesinde kurulmuş olup, şu anda B Blok, Zemin katta iki odada hizmet vermektedir. Bir poliklinik odamızda hastalarımızın muayeneleri yapılırken diğer odamızda Ürodinamik inceleme işlemi gerçekleştirilmektedir. İdrar kaçırma ve/veya organ (rahim, idrar kesesi, barsak) sarkması şikayetiyle polikliniğimize başvuran hastalar modern tıbbın gerektirdiği şekilde, konusunda eğitimli uzman hekimler tarafından değerlendirilmektedir. Ürodinamik incelemeler uzman doktorlar eşliğinde eğitimli ve tecrübeli hemşirelerle yapılmaktadır. Konservatif, medikal ve cerrahi tedaviler konusunda hastalarımız bilgilendirilmekte ve en uygun tedavi uzman kadromuz tarafından düzenlenmektedir. Polikliniğimize ülkemizin her yerinden çok sayıda hasta refere edilmektedir.
 
Kliniğimiz ameliyathanesi 24 saat hizmet verebilecek şekilde dünya standartlarında dizayn edilmiştir. Hastanemizde yıllık ortalama 1500 büyük jinekolojik ameliyatı yapılmakta ve komplikasyon ve enfeksiyon oranlarımız düşük oranlarda seyretmektedir. Ameliyathanemizde açık (laparotomik) ve kapalı (laparoskopik) ameliyatlar yapılmaktadır. Temel jinekolojik ameliyatlar dışında ürojinekoojik (idrar kaçırması ve organ sarkması) ameliyatlar, laparoskopik ve histeroskopik ameliyatlargerçekleştirilmektedir. Kliniğimiz, uygulanan bu ameliyatlar bakımından ülkemiz için refere hastane olma özelliğini yıllardır korumaktadır. Kliniğimizde uygulanan ameliyatlar şunlardır:
 
Açık (laparotomik) ameliyatlar
 
Histerektomi (rahim alınması)
 
Myomektomi (myom alınması)
 
Salpingooferektomi (tüplerin ve yumurtalıkların alınması)
 
Ürojinekolojik ameliyatlar
 
İdrar kaçırma ameliyatları: TOT, TVT, Burch, Paravajinal Onarımlar
 
Organ sarkması ameliyatları: Uterindesensus (rahim sarkması) ameliyatı
 
Vajinal yolla histerektomi (rahim alınması)
 
Sistosel (idrar kesesi sarkması) ameliyatı
 
Rektosel, enterosel (barsak sarkması) ameliyatları
 
Kapalı (Laparoskopik) ameliyatlar
 
Laparoskopikhisterektomi (kapalı rahim alınması) ameliyatları
 
Laparoskopikmyomektomi (kapalı myom alınması) ameliyatları
 
Laparoskopiksalpenks ve over (tüp ve yumurtalık) operasyonları
 
Laparoskopiksalpenjektomi (kapalı tüp alınması) ameliyatları
 
Laparoskopikooferektomi (kapalı yumurtalık alınması) ameliyatları
 
Laparoskopikover kist eksizyonu (kapalı yumurtalık kisti alınması) ameliyatları
 
Laparoskopik sterilizasyon (kapalı tüplerin bağlanması) ameliyatları
 
Histeroskopik ameliyatlar (rahimin içerisine özel ışıklı kameralar eşliğinde girilerek yapılan ameliyatlar)
 
Histeroskopik polip alınması
 
Histeroskopikmyom alınması
 
Histeroskopiksineşi (yapışıklıkların) açılması
 
Ameliyatları gerçekleştirilen hastalar ile gözlem/medikal tedavi amaçlı hastanemize yatırılan hastalar Jinekoloji Yatan Hasta Servisinde takip edilmektedir. Servisimiz A Blok 4. Katta yer almaktadır. Servisimizdeki hasta odaları tek ve iki kişilik,refakatli hasta odaları şeklinde dizayn edilmiştir. Tıbbi ve yardımcı sağlık personeli ile servisimizde 24 saat hasta takibi yapılmakta ve hizmet verilmektedir. Hastalarımızın sağlığı kadar konforu da bizler için çok önemlidir.
 
Tüm ekibimizle üstün kaliteyi ve güveni siz hastalarımıza sunmayı amaçladığımız biz Jinekoloji kliniği, siz hastaların geri bildirimleri ile hizmet anlayışımızı daha da yükseltebileceğimizi düşünmekteyiz. Unutmayın ki sizlerin sağlığı ve memnuniyeti bizler için en önemli mükafattır.