Medikal Onkoloji Polikliniği

Hastanemiz bünyesinde çalışmakta olan Medikal Onkoloji uzmanımız tarafından hastalarımız preoperatif ve postoperatif değerlendirilmekte ve tedavileri bir bütün olarak ele alınarak planlanmaktadır.

2008 yılından itibaren Onkoloji bölümümüzün bünyesinde “Ayaktan Kemoterapi Ünitesi” kurulmuş ve hastaların kemoterapilerini kısa sürede almaları sağlanmıştır. Ünitemizde, Medikal Onkoloji Uzmanının denetim ve sorumluluğunda en son teknolojik imkanlarla el değmeden hazırlanan kemoterapi rejimleri uygulanmaktadır. Konusunda eğitimli ve deneyimli sağlık personelinin eşliğinde, nezih ve ferah bir mekanda kemoterapi seanslarını tamamlamaları sağlanmıştır. Seans boyunca hastalarımızın, kablosuz internet ağından faydalanabilmeleri, televizyon seyredip, gazetelerini okurlarken kendilerini hastane ortamından bir nebze uzakta hissetmeleri ve günlük yaşamdan kopmamaları amaçlanmıştır. Ayaktan Kemoterapi Ünitesinde yılda ortalama 600 kemoterapi uygulaması yapılmaktadır.

Hastanemiz Jinekoljik Onkoloji Bölümü, tüm bilimsel yenilikleri takip ederek gerek poliklinik gerekse klinik çalışmaları açısından en üst düzeyde hizmet vermekte ve yoluna emin adımlarla devam etmektedir. 2009 yılı içindeki yeniden yapılandırma çalışmaları ile onkoloji ünitesine bağlı onkoloji polikliniği, kolposkopi ünitesi, medikal onkoloji polikliniği, ayaktan kemoterapi ünitesi ve bölüm içi destek hizmeti verecek olan psikolog ve diyetisyen hizmeti aynı mekan içerisine alınarak yan dal ihtisası verir klinik haline getirme çalışmaları devam etmektedir.