Onkoloji Ünitesi

Onkoloji Bölümü:
Bir adet poliklinik odası, kolposkopi ünitesi, ayaktan kemoterapi merkezi, yataklı servisi ve ameliyathanesi bulunmaktadır.

Onkoloji Polikliniği: B blok zemin katta bulunan onkoloji polikliniğinde başta rahim ağzı kanseri, yumurtalık kanseri, rahim kanseri olmak üzere diğer daha nadir görülen jinekolojik kanserlerin tanısı konulmakta, tedavisi planlanmakta ve takibi yapılmaktadır. Tanı konulduktan sonra ameliyat kararı verilen hastaların en kısa sürede ameliyat hazırlıkları yapılıp onkoloji servisine yatışı yapılmaktadır.

Onkoloji polikliniğinde rutin poliklinik hizmetinin yanında kolposkopi, kolposkopik biyopsi, LEEP, ECC, probe/C küçük müdahaleler de yapılmaktadır.

Poliklinik hizmeti her gün saat 08: 00 ile 16: 30 saatleri arasında verilmektedir. Onkoloji polikliniğine giriş yaptırmak için B blok zemin katta bulunan resmi evrak bankosuna; resmi evrakları, kimlikleri ve TC kimlik no ları ile başvurmaları gereklidir. Ayrıca ücretli hastalar, hizmetten yararlanabilirler. Özel Banka personelleri ve özel sağlık sigortalılar ücretlerini faturalandırıp kurumdan karşılamak yoluyla hizmet alırlar.

Onkoloji Servisi: B Blok 3. katta bulunan onkoloji servisinde; ameliyat öncesi hazırlıklarını ayaktan tamamlayan hastaların, onkoloji polikliniğine başvurup müşahade amaçlı yatırılan hastaların ve Acil servisten müşahade amaçlı yatırılan hastaların takip ve tedavileri yapılır.

Ayaktan Kemoterapi Merkezi: Kemoterapi konusunda eğitimli ve deneyimli sağlık personelinin eşliğinde, nezih ve ferah bir mekanda hastalarımız kemoterapi seanslarını tamamlamakadırlar. Ayaktan kemoterapi ünitesinde kemoterapi seansı boyunca, hastalarımız kablosuz internet ağından faydalanabilmektedir. Ayrıca televizyon seyredip gazetelerini okurlarken kendilerini hastane ortamından bir nebze uzakta hissetmeleri ve günlük yaşamdan kopmamaları amaçlanmıştır.