Diğer Bağlantılar

Rahim Ağzı Kanseri Aşısı

Ürojinekoloji Polikliniği

 
2006 yılında Jinekoloji bölümümüz bünyesinde kurulmuş olup, merkezimizde ülkemizin her yerinden refere edilen vakaların cerrahi girişim işlemleri başarı ile gerçekleştirilmektedir. Pelvik Onarım ve Rekonstrüktif Cerrahi Merkezi kuruluşundan bu güne kadar birisi uluslararası olmak üzere iki kongre organizasyonu düzenleyerek eğitim alanında da önemli bir misyonu üstlenmiştir.

Polikliniğimiz jinekoloji polikliniği içerisinde bulunan iki odada faaliyet göstermektedir.

İdrar kaçırma ve/veya organ sarkması şikayetiyle polikliniğe başvuran her hastaya anamnez alındıktan sonra yarı dolu mesane ile semilitotomi pozisyonunda maksimum ıkınma ile yapılan muayenede geleneksel veya POP-Q sistemine göre değerlendirme yapıldıktan sonra, diyabet ve ürüner enfeksiyon açısından gerekli tetkikleri yapılır. Sonuçlara göre ürodinamik inceleme yapılabilir. Tedavide öncelikle konservatif ve fizik tedavi yöntemleri bilimsel sürelerde denendikten sonra operasyon seçenekleri hastaya sunulur.

Tüm Jinekolojik ve Ürojinokolojik ameliyatların başarı ile yapıldığı hastanemizde bizzat ürojinekoloji ekibimiz tarafından geliştirilen, tamamen Zekai Tahir Burak Hastanesi’ne özel birçok yardımcı ameliyat aletleri de kliniğimizde kullanılmaktadır.

2010 yılında perineal kas değerlendirmesini mümkün kılacak bir ürodinami sistemi hasta değerlendirmesine yeni bir boyut getirecektir. Ayrıca biyofeedback tedavi sistemi uygulanmaya başlanacaktır.