Köşe Yazıları

 • Nahide ALTUĞ

  YENİDOĞAN ve DOĞUŞTAN KALP HASTALIKLARI Devamı »
 • Nafiye YILMAZ

  Tüp bebek tedavisi Devamı »
 • Nahide ALTUĞ

  Fetal Ekokardiyografi Devamı »
Köşe Yazıları »
Gebelik Tüm Bebek menopoz-donemi

1. Ankara Doğum Evleri Günleri Yapıldı

23-08-2013

Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim Araştırma Hastanesi ve Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi nin ortaklaşa düzenlediği, 1. Ankara Doğum Evleri Günleri  6 - 9 Haziran 2013 tarihleri arasında Trabzon da  yapıldı. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları    kongre proğramını izlemenin yanı sıra  ,sosyal etkinlikler ile de Trabzon ve çevresini tanıma fırsatı buldular.Kongrenin ilk günü kongre eş başkanları Başhekimimiz Doç.Dr.Salim ERKAYA  ile Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimi  Op.Dr.Leyla MOLLAMAHMUTOĞLU  birer kongre açılış konuşması yaptılar.

Kongre  başkanı Başhekimimiz  Doç.Dr.Salim ERKAYA  nın kongre açılış konuşması:   Sayın Hocalarım,Sevgili Meslektaşlarım

Ankara daki  iki  Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesinin  ortaklaşa düzenlediği    1. ANKARA  DOĞUMEVLERİ GÜNLERİ  KONGRESİ  ne  hoş geldiniz, şeref verdiniz.Mezuniyet sonrası eğitimin en gerekli olduğu  meslekler arasında hekimlik ön sıralarda yer almaktadır.Tıbbi,klinik  araştırmalar ve teknolojinin  gelişimi ile hastalıkların tanı ve tedavisine dair yöntemler hızla değişiklik göstermektedir.Dolayısıyla mezuniyet sonrası bilgileri güncelleme iyi hekimlik uygulamaları için zaruri olmaktadır.Günümüzde teorik bilgiye ulaşabilme 20-30 sene öncesine göre çok kolay olmasına rağmen  hekimlikte sadece teorik bilgi ile hastalıkların tanı ve tedavisini düzenleme yeterli olamamakta,deneyim,bilgi birikimi önem arzetmektedir.

   Tıp kongreleri konusunda bilgi birikimi ve deneyimi fazla olan hocalarımızın bu birikimlerini meslektaşlarına aktarma imkanı sağlamasının yanında , aynı branştan hekimlerin ortak algoritmalar oluşturmalarına  da  katkı sağlamaktadır.

Tıp kongreleri hekimler arasında sosyal dayanışmayı artırmakta ,ülkemizin dört bir yanındaki meslektaşlarımızın özlem giderdiği platformlar olarak ta hizmet etmektedir.Kongremizin meslektaşlarımıza bu katkıları sağlayacağı kanaatindeyim.

  Kongremizin düzenlenmesinde katkıları olan tüm sponsorlarımıza ,Trabzon da bizlere en güzel misafirperverlik gösteren tüm Trabzon halkına  teşekkür ediyorum.

  Kongremizin Türk Tıbbına ve Kadın-Doğum  camiasına hayırlı olmasını diliyorum. Katılımınızdan dolayı sizlere tekrar teşekkür ediyor ,en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.Açılış töreninin ardından kongre bilimsel proğramı üç gün süreyle devam etti.Kongrenin son günü,kongremize destek veren sponsor firma yetkililerine teşekkür sertifikaları  verildi.

 

Bir sonraki  kongrede meslektaşlarımızla buluşmak dileğiyle…

Paylaş : 

Son Haberler

Haberler »
 • Jinekolojik Cerrahide Genel Prensi...

  Jinekolojik Cerrahide Genel Prensipler ve Hasta Bakım Kursu Jinekolojide Genel Cerrahi Prensipleri konuşmak üzere asistanlarımıza yönelik planladığımız kursumuza tüm meslektaşlarımızı davet ediyoruz.    Hastane Yöneticisi       ... 21-10-2017 Devamı »
 • Yenidoğanda Ultrasonografi ile G...

  Hastanemizde 14 Ekim 2017 tarihinde Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı SUAM Konferans Salonunda “Yenidoğanda Ultrasonografi ile Görüntüleme Eğitim Semineri” nin ilki Sayın Yöneticimiz Prof.Dr.Yaprak ÜSTÜN’ün yaptığı açılış konuşmasının ardından, hastanemiz Yenidoğan ... 14-10-2017 Devamı »
 • Ödül Expression of TRPV6 and PMC...

     4-8 Ekim 2017 tarihinde düzenlenen 19.Dünya IVF Kongresi-6.Üreme Tıbbi ve Cerrahisi Derneği Kongresinde doktorlarımızdan Doç.Dr.Nafiye YILMAZ danışmanı olduğu “Expression of TRPV6 and PMCA1 in the Mid-Secretory Endometrium of Infertile Patlents with Endometriosis and Un... 09-10-2017 Devamı »
 • Jinekolojide Pratik Yaklaşımlar

  Jinekolojide Pratik Yaklaşımlar Kursu (Video prezentasyon eşliğinde sadece pratik bilgiler) 16 Aralık 2017 05-10-2017 Devamı »
 • 2017-2018 Eğitim Yılı Açılıs...

  Hastanemizde 2017-2018 Eğitim Yılı Açılış Toplantısı 03/10/2017‘ de Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı SUAM Konferans Salonunda, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan ŞENCAN, Genel Sekreterimiz Prof.Dr.Öner ODABAŞ, Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Ba... 05-10-2017 Devamı »
 • ULTRASONOGRAFİ İLE GÖRÜNTÜLE...

  Değerli Meslektaşlarımız, Zekai Tahir Burak Hastanesi ülkemizde sağlık alanında önemli katkılar sağlayan köklü bir eğitim ve araştırma merkezidir.  Yenidoğan bilim dalında 2008 yılından günümüze yan dal uzmanı yetiştiren ve ülkemizin ihtiyaçlarına destek sağlay... 05-10-2017 Devamı »