Köşe Yazıları

 • Nahide ALTUĞ

  YENİDOĞAN ve DOĞUŞTAN KALP HASTALIKLARI Devamı »
 • Nafiye YILMAZ

  Tüp bebek tedavisi Devamı »
 • Nahide ALTUĞ

  Fetal Ekokardiyografi Devamı »
Köşe Yazıları »
Gebelik Tüm Bebek menopoz-donemi

1. Ankara Doğum Evleri Günleri Yapıldı

23-08-2013

Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim Araştırma Hastanesi ve Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi nin ortaklaşa düzenlediği, 1. Ankara Doğum Evleri Günleri  6 - 9 Haziran 2013 tarihleri arasında Trabzon da  yapıldı. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları    kongre proğramını izlemenin yanı sıra  ,sosyal etkinlikler ile de Trabzon ve çevresini tanıma fırsatı buldular.Kongrenin ilk günü kongre eş başkanları Başhekimimiz Doç.Dr.Salim ERKAYA  ile Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimi  Op.Dr.Leyla MOLLAMAHMUTOĞLU  birer kongre açılış konuşması yaptılar.

Kongre  başkanı Başhekimimiz  Doç.Dr.Salim ERKAYA  nın kongre açılış konuşması:   Sayın Hocalarım,Sevgili Meslektaşlarım

Ankara daki  iki  Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesinin  ortaklaşa düzenlediği    1. ANKARA  DOĞUMEVLERİ GÜNLERİ  KONGRESİ  ne  hoş geldiniz, şeref verdiniz.Mezuniyet sonrası eğitimin en gerekli olduğu  meslekler arasında hekimlik ön sıralarda yer almaktadır.Tıbbi,klinik  araştırmalar ve teknolojinin  gelişimi ile hastalıkların tanı ve tedavisine dair yöntemler hızla değişiklik göstermektedir.Dolayısıyla mezuniyet sonrası bilgileri güncelleme iyi hekimlik uygulamaları için zaruri olmaktadır.Günümüzde teorik bilgiye ulaşabilme 20-30 sene öncesine göre çok kolay olmasına rağmen  hekimlikte sadece teorik bilgi ile hastalıkların tanı ve tedavisini düzenleme yeterli olamamakta,deneyim,bilgi birikimi önem arzetmektedir.

   Tıp kongreleri konusunda bilgi birikimi ve deneyimi fazla olan hocalarımızın bu birikimlerini meslektaşlarına aktarma imkanı sağlamasının yanında , aynı branştan hekimlerin ortak algoritmalar oluşturmalarına  da  katkı sağlamaktadır.

Tıp kongreleri hekimler arasında sosyal dayanışmayı artırmakta ,ülkemizin dört bir yanındaki meslektaşlarımızın özlem giderdiği platformlar olarak ta hizmet etmektedir.Kongremizin meslektaşlarımıza bu katkıları sağlayacağı kanaatindeyim.

  Kongremizin düzenlenmesinde katkıları olan tüm sponsorlarımıza ,Trabzon da bizlere en güzel misafirperverlik gösteren tüm Trabzon halkına  teşekkür ediyorum.

  Kongremizin Türk Tıbbına ve Kadın-Doğum  camiasına hayırlı olmasını diliyorum. Katılımınızdan dolayı sizlere tekrar teşekkür ediyor ,en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.Açılış töreninin ardından kongre bilimsel proğramı üç gün süreyle devam etti.Kongrenin son günü,kongremize destek veren sponsor firma yetkililerine teşekkür sertifikaları  verildi.

 

Bir sonraki  kongrede meslektaşlarımızla buluşmak dileğiyle…

Paylaş : 

Son Haberler

Haberler »
 • Tümör baskılayıcı genin mutas...

       Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaprak Üstün, BRCA 1-2'nin tümör baskılayıcı bir gen olduğunu ve bu genin diziliminde meydana gelen mutasyonların genetik meme ve yumurtalık kanserlerinin gelişmesinde önemli bir yer tuttuğunu belirterek,... 08-12-2017 Devamı »
 • OBSTETRIC EMERGENCIES WORKSHOP “PRESENTED BY RESIDENTS” DATE: 12/12/2017 16:00– 18:00 PLACE: UHS ANKARA DR. ZEKAİ TAHİR BURAK WOMEN’S HEALTH HARC CONFERENCE HALL 06-12-2017 Devamı »
 • KİŞİYE ÖZEL KONTRASEPSİYON YA...

  06-12-2017 Devamı »
 • Postpartum Kanamada Yönetim

  Postpartum Kanamada Yönetim Prof.Dr.Berna Dilbaz 05-12-2017 Devamı »
 • Kardeş Okulumuz

  ANKARA’DAN AĞRI’YA UZANAN KÜÇÜK MELEKLERİMİZ   Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Küçük Melekler Kreşi olarak, çocuklarımıza değerler eğitiminde öğrettiğimiz ‘’yardımlaşma’’ kavramını hayata geçirmek için yola çıktı... 04-12-2017 Devamı »
 • Engelliler Üreme Sağlığı İst...

  Engelliler Üreme Sağlığı İstişare Toplantısı 7 Aralık 2017 Perşembe 02-12-2017 Devamı »