Köşe Yazıları

 • Nahide ALTUĞ

  YENİDOĞAN ve DOĞUŞTAN KALP HASTALIKLARI Devamı »
 • Nafiye YILMAZ

  Tüp bebek tedavisi Devamı »
 • Nahide ALTUĞ

  Fetal Ekokardiyografi Devamı »
Köşe Yazıları »
Gebelik Tüm Bebek menopoz-donemi

12. Zekai Tahir Burak Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi

12-11-2015
12. Zekai Tahir Burak Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi büyük çoşku ve yüksek katılımla gerçekleştirildi.

Hastane Yönetici Başhekimimiz  Sayın Doç. Dr. Salim ERKAYA nın açılış konuşması:


       Sayın Rektörlerim Prf.Dr.Metin Doğan,Prf.Dr.Ali Haberal,Sayın Dekanım Prf.Dr.Selami Akkuş,Sayın Daire Başkanım Dr.Sema Sanisoğlu,Sayın Genel Sekreterlerim Prf.Dr.Fatma Meriç Yılmaz,Doç.Dr.Halil İbrahim Yakut,Sayın Tıbbi Hizmetler Başkanım Prf .Dr.Öner Odabaş,Değerli hocalarım,meslekdaşlarım,çalışma arkadaşlarım ve basın mensupları;
Sizleri 12. ZEKAİ TAHİR BURAK  JİNEKOLOJİ   ve OBSTETRİK KONGRESİ’inde görmekten şahsım ve hastanemizdeki tüm  çalışma arkadaşlarım adına büyük mutluluk duyuyorum.Hoş geldiniz,şeref verdiniz.
 
      Kuruluşu 1925 yıllarına kadar uzanan ve 65 yıldır eğitim,araştırma hastanesi   görevini layıkıyla yerine getiren  ZEKAİ TAHİR BURAK      Hastanesi  günümüze dek  1100  Kadın hastalıkları ve doğum   uzmanı yetiştirip yurdumuzun dört bir yanına gönderirken ,yüzlerce  ZEKAİ TAHİR BURAK lı meslektaşımız  diğer eğitim araştırma hastaneleri ve üniversite kliniklerinde öğretim üyesi görevinde bulunmuş ve bulunmaktadır.
 
     Hastanemiz 32 si akademik ünvanlı olmak üzere 34 eğitim görevlisi kadrosuyla her yıl 20-25 kadın hastalıkları ve doğum  uzmanlık öğrencisi ,Perinatoloji,Jinekolojik Onkoloji ve Neonatoloji kliniklerinden 10 yan dal uzmanlık öğrencisini mezun etmektedir.11 i geleneksel  ZEKAİ TAHİR BURAK günleri olarak düzenlenen etkinlikler bu yıl ilk kez ulusal bir kongre formatında düzenlenmiş ve kongremizin ana temasıda jinekoloji ve obstetrikteki son gelişmeler ve yenilikler olarak belirlenmiştir.Kongremizde kadın hastalıkları ve doğum alanındaki en ilgi çekici ve güncel konular deneyimli  hocalarımız tarafından sunulacak,hepimizin görüş,öneri ve tecrübe aktarımlarıyla zenginleşecektir.

       Yine kongremizin ilk günü yani bugün akşama kadar devam edecek olan Ebe-Hemşire Proğramımız  ile birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızın bilgilerinin güncellenmesi  sağlanacaktır.

      Açılış proğramımızdan sonra bugün akşama kadar devam edecek olan hastanemiz ameliyathanesinden kongre salonumuza aktarılacak olan canlı endoskopik cerrahi ameliyatlara ilgi göstereceğinizi ve yararlanacağınızı düşünüyorum.
Dünyada Histeroskopinin önde gelen isimlerinden Prf.Dr.Osama SHAWKİ’nin moderatörlüğündeki   Histeroskopi  kursununda  meslektaşlarımıza büyük fayda sağlayacağına inanıyorum.
 
      Kongremiz bildiklerimizi paylaştığımız,yenilikleri  öğrendiğimiz,dostlarla,meslektaşlarımızla buluştuğumuz  güzel bir kongre olacaktır.Bu inançla siz saygıdeğer konuk ve katılımcıları selamlıyorum.Kongrenin düzenlenmesi ve gerçekleştirilmesin de katkı sağlayan konuşmacı ve oturum başkanlarına teşekkür ediyorum.Verimli bir kongre geçmesi dileğiyle saygılarımı sunuyorum. 
12. Zekai Tahir Burak Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi kongre kitapcığı olarak basılan Jinekoloji -Obstetrik ve neonatoloji Tıp dergisi Özel Sayısına buradan ulaşabilirsiniz.
Paylaş : 

Son Haberler

Haberler »
 • Tümör baskılayıcı genin mutas...

       Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaprak Üstün, BRCA 1-2'nin tümör baskılayıcı bir gen olduğunu ve bu genin diziliminde meydana gelen mutasyonların genetik meme ve yumurtalık kanserlerinin gelişmesinde önemli bir yer tuttuğunu belirterek,... 08-12-2017 Devamı »
 • OBSTETRIC EMERGENCIES WORKSHOP “PRESENTED BY RESIDENTS” DATE: 12/12/2017 16:00– 18:00 PLACE: UHS ANKARA DR. ZEKAİ TAHİR BURAK WOMEN’S HEALTH HARC CONFERENCE HALL 06-12-2017 Devamı »
 • KİŞİYE ÖZEL KONTRASEPSİYON YA...

  06-12-2017 Devamı »
 • Postpartum Kanamada Yönetim

  Postpartum Kanamada Yönetim Prof.Dr.Berna Dilbaz 05-12-2017 Devamı »
 • Kardeş Okulumuz

  ANKARA’DAN AĞRI’YA UZANAN KÜÇÜK MELEKLERİMİZ   Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Küçük Melekler Kreşi olarak, çocuklarımıza değerler eğitiminde öğrettiğimiz ‘’yardımlaşma’’ kavramını hayata geçirmek için yola çıktı... 04-12-2017 Devamı »
 • Engelliler Üreme Sağlığı İst...

  Engelliler Üreme Sağlığı İstişare Toplantısı 7 Aralık 2017 Perşembe 02-12-2017 Devamı »