Köşe Yazıları

 • Nahide ALTUĞ

  YENİDOĞAN ve DOĞUŞTAN KALP HASTALIKLARI Devamı »
 • Nafiye YILMAZ

  Tüp bebek tedavisi Devamı »
 • Nahide ALTUĞ

  Fetal Ekokardiyografi Devamı »
Köşe Yazıları »
Gebelik Tüm Bebek menopoz-donemi

17 Kasım Prematüre Günü

17-11-2016
17 KASIM DÜNYA PREMATÜRE GÜNÜ

Dünyada ve Türkiyede doğan her 10 bebekten 1 i prematüre, yani 37 gebelik haftasını tamamlamadan Dünyaya geliyor. Bu bebeklerin sadece yaşaması değil sağlıklı bir ömür sürmeleri de son derece önemli. Çok önemli sağlık sorunları yaşayabilirler ve bu konuda hem halkımızın hem de sağlık personellerimizin olayın önemini görmesi ve bu konuya duyarlı olmaları konusunda her yıl 17 Kasım’da prematüre gününü kutluyor, hatırlıyor ve önemsiyoruz. Kutluyoruz çünkü bu bebeklerimizn yaşaması bir mucize ve onlar birer kahramandır.. Önemsiyoruz çünkü onlar bizim yavrularımız, geleceğimiz.

Prematüre bebeklerin tedavisinde bilgi ve teknik donanım olarak gelişmiş ülkeler seviyesindeyiz.Yenidoğan konusunda uzmanlaşmış güçlü bir profesyonel kadro sayesinde premature bebeklerin bu zor tedavi süreci başarılabilir.

Önceliğimiz yenidoğan uzmanlığı olan doktor ve tecrübeli yenidoğan yoğun bakım personelinin ellerine doğan prematüre bebeklerimizin hayata daha iyi tutunabileceği bilincinin toplumsal olarak oluşturulmasıdır

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak bu konuya gereken önemi verdiğimizi sadece 17 Kasımlarda değil her zaman bebeklerimizin ve ailelerimizin yanında olduğumuzu vurguluyor, bütün prematüre bebeklerimize ve ailelerine ömür boyu sağlık ve mutluluklar diliyoruz.


Paylaş : 

Son Haberler

Haberler »
 • Jinekolojik Cerrahide Genel Prensi...

  Jinekolojik Cerrahide Genel Prensipler ve Hasta Bakım Kursu Jinekolojide Genel Cerrahi Prensipleri konuşmak üzere asistanlarımıza yönelik planladığımız kursumuza tüm meslektaşlarımızı davet ediyoruz.    Hastane Yöneticisi       ... 21-10-2017 Devamı »
 • Yenidoğanda Ultrasonografi ile G...

  Hastanemizde 14 Ekim 2017 tarihinde Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı SUAM Konferans Salonunda “Yenidoğanda Ultrasonografi ile Görüntüleme Eğitim Semineri” nin ilki Sayın Yöneticimiz Prof.Dr.Yaprak ÜSTÜN’ün yaptığı açılış konuşmasının ardından, hastanemiz Yenidoğan ... 14-10-2017 Devamı »
 • Ödül Expression of TRPV6 and PMC...

     4-8 Ekim 2017 tarihinde düzenlenen 19.Dünya IVF Kongresi-6.Üreme Tıbbi ve Cerrahisi Derneği Kongresinde doktorlarımızdan Doç.Dr.Nafiye YILMAZ danışmanı olduğu “Expression of TRPV6 and PMCA1 in the Mid-Secretory Endometrium of Infertile Patlents with Endometriosis and Un... 09-10-2017 Devamı »
 • Jinekolojide Pratik Yaklaşımlar

  Jinekolojide Pratik Yaklaşımlar Kursu (Video prezentasyon eşliğinde sadece pratik bilgiler) 16 Aralık 2017 05-10-2017 Devamı »
 • 2017-2018 Eğitim Yılı Açılıs...

  Hastanemizde 2017-2018 Eğitim Yılı Açılış Toplantısı 03/10/2017‘ de Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı SUAM Konferans Salonunda, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan ŞENCAN, Genel Sekreterimiz Prof.Dr.Öner ODABAŞ, Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Ba... 05-10-2017 Devamı »
 • ULTRASONOGRAFİ İLE GÖRÜNTÜLE...

  Değerli Meslektaşlarımız, Zekai Tahir Burak Hastanesi ülkemizde sağlık alanında önemli katkılar sağlayan köklü bir eğitim ve araştırma merkezidir.  Yenidoğan bilim dalında 2008 yılından günümüze yan dal uzmanı yetiştiren ve ülkemizin ihtiyaçlarına destek sağlay... 05-10-2017 Devamı »