Köşe Yazıları

 • Nahide ALTUĞ

  YENİDOĞAN ve DOĞUŞTAN KALP HASTALIKLARI Devamı »
 • Nafiye YILMAZ

  Tüp bebek tedavisi Devamı »
 • Nahide ALTUĞ

  Fetal Ekokardiyografi Devamı »
Köşe Yazıları »
Gebelik Tüm Bebek menopoz-donemi

2017-2018 Eğitim Yılı Açılıs Toplantısı

05-10-2017
Hastanemizde 2017-2018 Eğitim Yılı Açılış Toplantısı 03/10/2017‘ de Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı SUAM Konferans Salonunda, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan ŞENCAN, Genel Sekreterimiz Prof.Dr.Öner ODABAŞ, Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanı Uzm.Dr.Sema SANİSOĞLU, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkan Yardımcısı Uzm.Dr.Murat PARPUCU, Türkiye Anne, Çocuk ve Ergen Sağlığı Enstitüsü Başkanı Doç. Dr. Esma SARIKAYA’nın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Eğitim yılımızın ilk paneli “Olgular Eşliğinde Maternal Mortalite; Nedenleri ve Önleme Stratejileri’’ Sayın Yöneticimiz Prof.Dr.Yaprak ÜSTÜN moderatörlüğünde, panelistlerimiz Uzm.Dr.Sema SANİSOĞLU, Prof.Dr.Yusuf ÜSTÜN, Doç.Dr.Ayşe ÖZCAN, Doç.Dr.Şevki ÇELEN, Doç.Dr.Dilek ŞAHİN, Doç.Dr.Levent KESKİN, Uzm.Dr.Sema KARAAHMETLİOĞLU ve Uzm.Dr.Ece Gül İBRİŞİM’ in katılımlarıyla gerçekleştirildi. Önemli bir halk sağlığı problemi olan anne ölümlerinin azaltılması, nedenleri ve önleme stratejilerinin tartışıldığı panele çok sayıda ebe, asistan doktor, uzman doktorlarımız katıldı. Tüm katılımcılara teşekkürlerimizi sunarken, ülkemize her yıl çok sayıda uzman doktor ve yan dal uzmanı mezun eden hastanemizin başarılı ve verimli bir akademik yıl geçirmesini temenni ederiz.
Paylaş : 

Son Haberler

Haberler »
 • Tümör baskılayıcı genin mutas...

       Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaprak Üstün, BRCA 1-2'nin tümör baskılayıcı bir gen olduğunu ve bu genin diziliminde meydana gelen mutasyonların genetik meme ve yumurtalık kanserlerinin gelişmesinde önemli bir yer tuttuğunu belirterek,... 08-12-2017 Devamı »
 • OBSTETRIC EMERGENCIES WORKSHOP “PRESENTED BY RESIDENTS” DATE: 12/12/2017 16:00– 18:00 PLACE: UHS ANKARA DR. ZEKAİ TAHİR BURAK WOMEN’S HEALTH HARC CONFERENCE HALL 06-12-2017 Devamı »
 • KİŞİYE ÖZEL KONTRASEPSİYON YA...

  06-12-2017 Devamı »
 • Postpartum Kanamada Yönetim

  Postpartum Kanamada Yönetim Prof.Dr.Berna Dilbaz 05-12-2017 Devamı »
 • Kardeş Okulumuz

  ANKARA’DAN AĞRI’YA UZANAN KÜÇÜK MELEKLERİMİZ   Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Küçük Melekler Kreşi olarak, çocuklarımıza değerler eğitiminde öğrettiğimiz ‘’yardımlaşma’’ kavramını hayata geçirmek için yola çıktı... 04-12-2017 Devamı »
 • Engelliler Üreme Sağlığı İst...

  Engelliler Üreme Sağlığı İstişare Toplantısı 7 Aralık 2017 Perşembe 02-12-2017 Devamı »