Köşe Yazıları

 • Nahide ALTUĞ

  YENİDOĞAN ve DOĞUŞTAN KALP HASTALIKLARI Devamı »
 • Nafiye YILMAZ

  Tüp bebek tedavisi Devamı »
 • Nahide ALTUĞ

  Fetal Ekokardiyografi Devamı »
Köşe Yazıları »
Gebelik Tüm Bebek menopoz-donemi

Cinsel Eğitim Semineri

14-08-2017
      Ankara 1.Bölge KHB Genel Sekreterliğine bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesinde eğitim ve araştırma hastanesi olarak hizmet veren hastanemizde 11.08.2017 tarihinde düzenlenen 1. Cinsel Eğitim Semineri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürü Sayın Gülser USTAOĞLU, ANKARA 1. BÖLGE Genel Sekreteri Sayın Prof.Dr. Öner ODABAŞ, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkan Yardımcısı  Uzm. Dr. Bekir KESKİNKILIÇ, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanı Sayın Op. Dr. Sema SANİSOĞLU, Ankara 1.Bölge Genel Sekrerliği bağlı Sağlık Tesisleri Kadın Doğum Uzmanları ve sağlık çalışanlarımızın katılımıyla gerçekleşti.
       Zekai Tahir Burak Hastanesi, bugüne kadar yüzlerce kadın doğum uzmanı yetiştirmiş, Türkiye’nin en köklü dal hastanelerinden biridir. Yıllık 20.000’e varan doğum sayıları ile hastanemiz yıllardır kadın sağlığı alanında ülkemizde büyük bir görev üstlenmektedir.
Bu sorumluluk bilincinde, çiftlerin evliliğe sağlıklı bir başlangıç yapabilmeleri ve cinsel sağlık başlığı altında sıkça karşılaşılan tıbbi sorunlarına çözüm bulabileceği “Cinsel Sağlık Polikliniği” hizmete açılmıştır. Bu poliklinikte hem sağlıklı bir cinsel hayat için danışmanlık verilecek hem de vajinismus, ağrılı cinsel ilişki, cinsel işlev bozuklukları, cinsel istekte azalma, uyarılma eksikliği gibi problemelere çözümler bulunacaktır.
      Hastanemizde Cinsel Eğitim kapsamında ilkini düzenlediğimiz Seminerimizde cinsel sağlık ve cinsel problemlere güncel yaklaşımları ele alındı. Saat 19:30 a kadar devam eden  Eğitim Seminerine sağlık çalışanlarının ilgisi büyüktü. Seminerde bilimsel sunum yapan sağlık personeline, seminer  düzenleme kurulu üyelerine, hastanemizin her bölümünde emeğini esirgemeden ekip anlayışı ile hizmete sunan çalışanlarımıza ve yönetim ekibine teşekkürlerimizi sunarız.
 
Paylaş : 

Son Haberler

Haberler »
 • Jinekolojik Cerrahide Genel Prensi...

  Jinekolojik Cerrahide Genel Prensipler ve Hasta Bakım Kursu Jinekolojide Genel Cerrahi Prensipleri konuşmak üzere asistanlarımıza yönelik planladığımız kursumuza tüm meslektaşlarımızı davet ediyoruz.    Hastane Yöneticisi       ... 21-10-2017 Devamı »
 • Yenidoğanda Ultrasonografi ile G...

  Hastanemizde 14 Ekim 2017 tarihinde Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı SUAM Konferans Salonunda “Yenidoğanda Ultrasonografi ile Görüntüleme Eğitim Semineri” nin ilki Sayın Yöneticimiz Prof.Dr.Yaprak ÜSTÜN’ün yaptığı açılış konuşmasının ardından, hastanemiz Yenidoğan ... 14-10-2017 Devamı »
 • Ödül Expression of TRPV6 and PMC...

     4-8 Ekim 2017 tarihinde düzenlenen 19.Dünya IVF Kongresi-6.Üreme Tıbbi ve Cerrahisi Derneği Kongresinde doktorlarımızdan Doç.Dr.Nafiye YILMAZ danışmanı olduğu “Expression of TRPV6 and PMCA1 in the Mid-Secretory Endometrium of Infertile Patlents with Endometriosis and Un... 09-10-2017 Devamı »
 • Jinekolojide Pratik Yaklaşımlar

  Jinekolojide Pratik Yaklaşımlar Kursu (Video prezentasyon eşliğinde sadece pratik bilgiler) 16 Aralık 2017 05-10-2017 Devamı »
 • 2017-2018 Eğitim Yılı Açılıs...

  Hastanemizde 2017-2018 Eğitim Yılı Açılış Toplantısı 03/10/2017‘ de Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı SUAM Konferans Salonunda, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan ŞENCAN, Genel Sekreterimiz Prof.Dr.Öner ODABAŞ, Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Ba... 05-10-2017 Devamı »
 • ULTRASONOGRAFİ İLE GÖRÜNTÜLE...

  Değerli Meslektaşlarımız, Zekai Tahir Burak Hastanesi ülkemizde sağlık alanında önemli katkılar sağlayan köklü bir eğitim ve araştırma merkezidir.  Yenidoğan bilim dalında 2008 yılından günümüze yan dal uzmanı yetiştiren ve ülkemizin ihtiyaçlarına destek sağlay... 05-10-2017 Devamı »