Köşe Yazıları

 • Nahide ALTUĞ

  YENİDOĞAN ve DOĞUŞTAN KALP HASTALIKLARI Devamı »
 • Nafiye YILMAZ

  Tüp bebek tedavisi Devamı »
 • Nahide ALTUĞ

  Fetal Ekokardiyografi Devamı »
Köşe Yazıları »
Gebelik Tüm Bebek menopoz-donemi

Cinsel Sağlık Eğitim Seminerleri

10-08-2017
        Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Asistanlar,

       Zekai Tahir Burak Hastanesi, bugüne kadar yüzlerce kadın doğum uzmanı yetiştirmiş, Türkiye’nin en köklü dal hastanelerinden biridir. Yıllık 20.000’e varan doğum sayıları ile hastanemiz yıllardır üreme sağlığı alanında ülkemizde büyük bir görev üstlenmektedir.

        Dünya Sağlık Örgütü’nün belirttiği gibi “Cinsel sağlık olmadan üreme sağlığından söz edilemez.” Ayrıca Montreal Bildirgesi’ne göre cinsel bilgilere ulaşmak her insanın hakkıdır. Bu noktadan hareketle ve sorumluluk bilinciyle, cinsel sağlık başlığı altında sıkça karşılaşılan ve hasta açısından psikolojik bileşeni güçlü olan tıbbi sorunlara güncel yaklaşımların hekimlerimize anlatılması ve takiben konuyla ilgili hasta eğitimiyle de bilinç ve farkındalığın sağlanması amacıyla eğitim seminerleri düzenliyoruz.

     Bu kapsamda ilkini 11 Ağustos 2017 tarihinde ZTB SUAM Konferans Salonu’nda düzenleyeceğimiz “Cinsel Sağlık Eğitim Seminerleri”nde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

            Saygılarımla,

Prof. Dr. Yaprak ÜSTÜN
Hastane Yöneticisi
                                                                                                                                                                                                      
Paylaş : 

Son Haberler

Haberler »
 • Personel Teşekkür Etkinliği

  Hastanemizde 16.08.2017 tarihinde “Personel Teşekkür Etkinliği” düzenlendi. Etkinlikte öncelikle Otelcilik Hizmetlerine bağlı hizmet alım personellerinin ayın personelleri ödül töreni gerçekleştirildi. Kazananların ödülleri ve sertifikaları, Prof.Dr. Yaprak Üstün ve diğer... 16-08-2017 Devamı »
 • Cinsel Eğitim Semineri

        Ankara 1.Bölge KHB Genel Sekreterliğine bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesinde eğitim ve araştırma hastanesi olarak hizmet veren hastanemizde 11.08.2017 tarihinde düzenlenen 1. Cinsel Eğitim Semineri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Stat... 14-08-2017 Devamı »
 • Cinsel Sağlık Eğitim Seminerleri

          Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Asistanlar,        Zekai Tahir Burak Hastanesi, bugüne kadar yüzlerce kadın doğum uzmanı yetiştirmiş, Türkiye’nin en köklü dal hastanelerinden biridir. Yıllık 20.000’e varan doğum sayıları i... 10-08-2017 Devamı »
 • Sezaryen Oranlarının Azaltılmas...

  Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de son yıllarda artış gösteren sezaryen oranlarının azaltılmasına yönelik olarak, Ankara 1.Bölge KHB Genel Sekreterliğine bağlı SBÜ bünyesinde eğitim ve araştırma hastanesi olarak hizmet veren hastanemizde, “Sezaryen Oranlarının Azaltı... 27-07-2017 Devamı »
 • 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Mill...

  15 Temmuz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarına ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Prof.Dr. Yaprak Üstün Hastane Yöneticisi 15-07-2017 Devamı »
 • 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Mill...

  15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Milli Birlik Günü hastanemiz Yönetimi eşliğinde çalışanlarımız,hasta ve ziyaretçilerle beraber kutlanmıştır.   15-07-2017 Devamı »