Köşe Yazıları

 • Nahide ALTUĞ

  YENİDOĞAN ve DOĞUŞTAN KALP HASTALIKLARI Devamı »
 • Nafiye YILMAZ

  Tüp bebek tedavisi Devamı »
 • Nahide ALTUĞ

  Fetal Ekokardiyografi Devamı »
Köşe Yazıları »
Gebelik Tüm Bebek menopoz-donemi

Endometriozis ve Kronik Pelvik Ağrı Polikliniği

05-06-2017
Ülkemizde 1,5 milyon kadında görülen Endometriozis; ağrılı adet, ağrılı cinsel ilişki, kabızlık, hazımsızlık, şişkinlik, karın ağrısı veya adet düzensizliği gibi şikayetlerle ortaya çıkan bir kadın hastalığı olup tedavi sonrası tekrarlama özelliğinden dolayı hayat boyu takibi gerektiren bir sağlık sorunudur. Sağlıkta kaliteli hizmet sunumunu kendine ilke edinen hastanemizde kadınlarımızın bu önemli sağlık sorununda daha iyi takip ve tedavi edilmeleri için yapılan çalışmalar neticesinde; SBÜ Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde, Ankara 1.Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Sayın Prof. Dr. Öner ODABAŞ, HastaneYöneticisi Sayın Prof. Dr. Yaprak ÜSTÜN ve hastane çalışanlarının katılımıyla Endometriozis ve Kronik Pelvik Ağrı Polikliniği 31.05.2017 tarihi itibariyle hizmete açılmıştır. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
Paylaş : 

Son Haberler

Haberler »
 • Tümör baskılayıcı genin mutas...

       Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaprak Üstün, BRCA 1-2'nin tümör baskılayıcı bir gen olduğunu ve bu genin diziliminde meydana gelen mutasyonların genetik meme ve yumurtalık kanserlerinin gelişmesinde önemli bir yer tuttuğunu belirterek,... 08-12-2017 Devamı »
 • OBSTETRIC EMERGENCIES WORKSHOP “PRESENTED BY RESIDENTS” DATE: 12/12/2017 16:00– 18:00 PLACE: UHS ANKARA DR. ZEKAİ TAHİR BURAK WOMEN’S HEALTH HARC CONFERENCE HALL 06-12-2017 Devamı »
 • KİŞİYE ÖZEL KONTRASEPSİYON YA...

  06-12-2017 Devamı »
 • Postpartum Kanamada Yönetim

  Postpartum Kanamada Yönetim Prof.Dr.Berna Dilbaz 05-12-2017 Devamı »
 • Kardeş Okulumuz

  ANKARA’DAN AĞRI’YA UZANAN KÜÇÜK MELEKLERİMİZ   Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Küçük Melekler Kreşi olarak, çocuklarımıza değerler eğitiminde öğrettiğimiz ‘’yardımlaşma’’ kavramını hayata geçirmek için yola çıktı... 04-12-2017 Devamı »
 • Engelliler Üreme Sağlığı İst...

  Engelliler Üreme Sağlığı İstişare Toplantısı 7 Aralık 2017 Perşembe 02-12-2017 Devamı »