Köşe Yazıları

 • Nahide ALTUĞ

  YENİDOĞAN ve DOĞUŞTAN KALP HASTALIKLARI Devamı »
 • Nafiye YILMAZ

  Tüp bebek tedavisi Devamı »
 • Nahide ALTUĞ

  Fetal Ekokardiyografi Devamı »
Köşe Yazıları »
Gebelik Tüm Bebek menopoz-donemi

Evde Hasta Zİyareti

06-09-2013

Hastalarımıza moral vererek iyileşmelerine katkı sağlamak, dostlukları pekiştirmek ve onlara güven vermek üzere yaptığımız hasta ziyaretlerimiz hem hastalarımızın hem de bizim yüzümüzü güldürüyor, memnuniyeti arttırıyor.

 

Hastane Yönetimi

 Değer Verdiklerimizle Değerleniyoruz

İlk  ziyaretimizi hastamız Seher MOLLASALİHOĞLU hanıma yaptık. Bizleri sevgiyle ve heyecanla karşılayan bir aile gördük. O hastanemizde hastamız idi fakat evinde gördük ki o bir anne, o bir eş, o bir kardeş, o bir anneanne. Bu bize şunu öğretti; hastamızı yaşadığı ortamda ziyaret etmek bir çok engeli kaldırıyor, bize olan güveni artırıyor, hastamıza moral veriyor ve Değer Verdiklerimizle Değerleniyoruz.


Aysun MUŞDAL
Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Müdürü

       

istanbul escort


        Toplumdaki bireylerin birbirleriyle ilişkileri bazen sancılı olabilmektedir. Özellikle bir tarafın acısı, sıkıntısı varsa… Hekimler de hastalandıkların da bunu anlayabilmektedirler aslında.
        Anlaşmazlıkları en aza indirmenin yolu ise birbirimizi tanımaktan geçer. İçimizdeki sevgiyi paylaşabilmek için konuşabilmeli, kucaklaşabilmeliyiz.
        Bu nedenle önemlidir insanlara isimleriyle hitap etmek. Hısım olmak, güveni sadakati yanında taşır çünkü.
        Aslında hiç de sevmediğim bir sözdü Doktora çıkmak. Doktora ulaşabilmeliydi, sohbet edebilmeliydi. Kalbimde ağrıyı hissettiğimde okuluma koştum. Sonra kendimi koroner yoğun bakımda buldum ve çok istedim benim de bir doktorum olsun diye. Ama olmadı. Bu benim suçum değildi.
        Söz vermiştim; kapıların önünden geçerken bile titrediğimiz hocalarım gibi olmayacaktım. Kapım, yüreğim hastalara öğrencilere hep açık olacaktı. Oldu da…
        Bu yeni uygulama ile kapılar biraz daha aralanacak, açılacak gibi. Hastaları yaşadıkları yerde görmek bizi onlara, onları bize yaklaştırıyor. Evdeki ufaklıklar belki ilk defa önlüksüz olarak görüyorlar bizleri ve korkmamayı öğreniyorlar.
İnsan kalbi ancak içeriden açılabilen bir kapı olduğundan dışındaki kola ihtiyaç yoktur.
        Bütün kapıların açık, gönüllerin bir olması temennisiyle tüm hastalara şifa, sağlık çalışanlarına ve öğrencilere kaygılardan uzak, huzur dolu bir yaşam dileklerimle…


Doç.Dr. Tayfun GÜNGÖR

Paylaş : 

Son Haberler

Haberler »
 • Jinekolojik Cerrahide Genel Prensi...

  Jinekolojik Cerrahide Genel Prensipler ve Hasta Bakım Kursu Jinekolojide Genel Cerrahi Prensipleri konuşmak üzere asistanlarımıza yönelik planladığımız kursumuza tüm meslektaşlarımızı davet ediyoruz.    Hastane Yöneticisi       ... 21-10-2017 Devamı »
 • Yenidoğanda Ultrasonografi ile G...

  Hastanemizde 14 Ekim 2017 tarihinde Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı SUAM Konferans Salonunda “Yenidoğanda Ultrasonografi ile Görüntüleme Eğitim Semineri” nin ilki Sayın Yöneticimiz Prof.Dr.Yaprak ÜSTÜN’ün yaptığı açılış konuşmasının ardından, hastanemiz Yenidoğan ... 14-10-2017 Devamı »
 • Ödül Expression of TRPV6 and PMC...

     4-8 Ekim 2017 tarihinde düzenlenen 19.Dünya IVF Kongresi-6.Üreme Tıbbi ve Cerrahisi Derneği Kongresinde doktorlarımızdan Doç.Dr.Nafiye YILMAZ danışmanı olduğu “Expression of TRPV6 and PMCA1 in the Mid-Secretory Endometrium of Infertile Patlents with Endometriosis and Un... 09-10-2017 Devamı »
 • Jinekolojide Pratik Yaklaşımlar

  Jinekolojide Pratik Yaklaşımlar Kursu (Video prezentasyon eşliğinde sadece pratik bilgiler) 16 Aralık 2017 05-10-2017 Devamı »
 • 2017-2018 Eğitim Yılı Açılıs...

  Hastanemizde 2017-2018 Eğitim Yılı Açılış Toplantısı 03/10/2017‘ de Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı SUAM Konferans Salonunda, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan ŞENCAN, Genel Sekreterimiz Prof.Dr.Öner ODABAŞ, Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Ba... 05-10-2017 Devamı »
 • ULTRASONOGRAFİ İLE GÖRÜNTÜLE...

  Değerli Meslektaşlarımız, Zekai Tahir Burak Hastanesi ülkemizde sağlık alanında önemli katkılar sağlayan köklü bir eğitim ve araştırma merkezidir.  Yenidoğan bilim dalında 2008 yılından günümüze yan dal uzmanı yetiştiren ve ülkemizin ihtiyaçlarına destek sağlay... 05-10-2017 Devamı »