Köşe Yazıları

 • Nahide ALTUĞ

  YENİDOĞAN ve DOĞUŞTAN KALP HASTALIKLARI Devamı »
 • Nafiye YILMAZ

  Tüp bebek tedavisi Devamı »
 • Nahide ALTUĞ

  Fetal Ekokardiyografi Devamı »
Köşe Yazıları »
Gebelik Tüm Bebek menopoz-donemi

Evde Hasta Zİyareti

06-09-2013

Hastalarımıza moral vererek iyileşmelerine katkı sağlamak, dostlukları pekiştirmek ve onlara güven vermek üzere yaptığımız hasta ziyaretlerimiz hem hastalarımızın hem de bizim yüzümüzü güldürüyor, memnuniyeti arttırıyor.

 

Hastane Yönetimi

 Değer Verdiklerimizle Değerleniyoruz

İlk  ziyaretimizi hastamız Seher MOLLASALİHOĞLU hanıma yaptık. Bizleri sevgiyle ve heyecanla karşılayan bir aile gördük. O hastanemizde hastamız idi fakat evinde gördük ki o bir anne, o bir eş, o bir kardeş, o bir anneanne. Bu bize şunu öğretti; hastamızı yaşadığı ortamda ziyaret etmek bir çok engeli kaldırıyor, bize olan güveni artırıyor, hastamıza moral veriyor ve Değer Verdiklerimizle Değerleniyoruz.


Aysun MUŞDAL
Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Müdürü

       

istanbul escort


        Toplumdaki bireylerin birbirleriyle ilişkileri bazen sancılı olabilmektedir. Özellikle bir tarafın acısı, sıkıntısı varsa… Hekimler de hastalandıkların da bunu anlayabilmektedirler aslında.
        Anlaşmazlıkları en aza indirmenin yolu ise birbirimizi tanımaktan geçer. İçimizdeki sevgiyi paylaşabilmek için konuşabilmeli, kucaklaşabilmeliyiz.
        Bu nedenle önemlidir insanlara isimleriyle hitap etmek. Hısım olmak, güveni sadakati yanında taşır çünkü.
        Aslında hiç de sevmediğim bir sözdü Doktora çıkmak. Doktora ulaşabilmeliydi, sohbet edebilmeliydi. Kalbimde ağrıyı hissettiğimde okuluma koştum. Sonra kendimi koroner yoğun bakımda buldum ve çok istedim benim de bir doktorum olsun diye. Ama olmadı. Bu benim suçum değildi.
        Söz vermiştim; kapıların önünden geçerken bile titrediğimiz hocalarım gibi olmayacaktım. Kapım, yüreğim hastalara öğrencilere hep açık olacaktı. Oldu da…
        Bu yeni uygulama ile kapılar biraz daha aralanacak, açılacak gibi. Hastaları yaşadıkları yerde görmek bizi onlara, onları bize yaklaştırıyor. Evdeki ufaklıklar belki ilk defa önlüksüz olarak görüyorlar bizleri ve korkmamayı öğreniyorlar.
İnsan kalbi ancak içeriden açılabilen bir kapı olduğundan dışındaki kola ihtiyaç yoktur.
        Bütün kapıların açık, gönüllerin bir olması temennisiyle tüm hastalara şifa, sağlık çalışanlarına ve öğrencilere kaygılardan uzak, huzur dolu bir yaşam dileklerimle…


Doç.Dr. Tayfun GÜNGÖR

Paylaş : 

Son Haberler

Haberler »
 • Tümör baskılayıcı genin mutas...

       Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaprak Üstün, BRCA 1-2'nin tümör baskılayıcı bir gen olduğunu ve bu genin diziliminde meydana gelen mutasyonların genetik meme ve yumurtalık kanserlerinin gelişmesinde önemli bir yer tuttuğunu belirterek,... 08-12-2017 Devamı »
 • OBSTETRIC EMERGENCIES WORKSHOP “PRESENTED BY RESIDENTS” DATE: 12/12/2017 16:00– 18:00 PLACE: UHS ANKARA DR. ZEKAİ TAHİR BURAK WOMEN’S HEALTH HARC CONFERENCE HALL 06-12-2017 Devamı »
 • KİŞİYE ÖZEL KONTRASEPSİYON YA...

  06-12-2017 Devamı »
 • Postpartum Kanamada Yönetim

  Postpartum Kanamada Yönetim Prof.Dr.Berna Dilbaz 05-12-2017 Devamı »
 • Kardeş Okulumuz

  ANKARA’DAN AĞRI’YA UZANAN KÜÇÜK MELEKLERİMİZ   Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Küçük Melekler Kreşi olarak, çocuklarımıza değerler eğitiminde öğrettiğimiz ‘’yardımlaşma’’ kavramını hayata geçirmek için yola çıktı... 04-12-2017 Devamı »
 • Engelliler Üreme Sağlığı İst...

  Engelliler Üreme Sağlığı İstişare Toplantısı 7 Aralık 2017 Perşembe 02-12-2017 Devamı »