Köşe Yazıları

 • Nahide ALTUĞ

  YENİDOĞAN ve DOĞUŞTAN KALP HASTALIKLARI Devamı »
 • Nafiye YILMAZ

  Tüp bebek tedavisi Devamı »
 • Nahide ALTUĞ

  Fetal Ekokardiyografi Devamı »
Köşe Yazıları »
Gebelik Tüm Bebek menopoz-donemi

Hasta Kan Yönetiminde Güncel Yaklaşımlar Ve IV Demirin Yeri Sempozyumu

23-09-2017
Hasta Kan Yönetiminde Güncel Yaklaşımlar Ve IV Demirin Yeri Sempozyumu

Kan Transfüzyonu masum değildir. Transfüzyonun yüksek maliyeti, enfeksiyon riski ve transfüzyon komplikasyonları unutulmamalıdır. Transfüzyonları azaltmaya/önlemeye yönelik stratejiler, “uygulaması mümkün olan” değil, “uygulaması şart olan” stratejilerdir. Birçok ayağı olan multidisipliner bir ekip işidir. Bu bilinçle 22 Eylül 2017 tarihinde hastanemiz Konferans Salonunda “Hasta Kan Yönetiminde Güncel Yaklaşımlar ve IV Demirin Yeri” konulu sempozyumumuzu gerçekleştirdik. Sayın Yöneticimiz Prof.Dr.Yaprak Üstün başkanlığında hastanemiz Jinekoloji Kliniğinden Prof.Dr.Özlem Evliyaoğlu, Ankara Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon Kliniğinden  Doç.Dr.Ayşe Özcan, Başkent Üniversitesi Hematoloji Ana Bilim Dalından Prof.Dr.Sema Karakuşu’n da konuşmacı, Gülhane Tıp Fakültesinden Doç.Dr.Emre Karaşahin’in ve hastanemiz İnfertilite Kliniğinden Doç.Dr.Hüseyin Yeşilyurt’un oturum başkanlığında multidisipliner yaklaşımla konular tartışıldı. Katılım ve katkılarından dolayı hocalarımıza, yoğun ilgi gösteren tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.
Paylaş : 

Son Haberler

Haberler »
 • Jinekolojik Cerrahide Genel Prensi...

  Jinekolojik Cerrahide Genel Prensipler ve Hasta Bakım Kursu Jinekolojide Genel Cerrahi Prensipleri konuşmak üzere asistanlarımıza yönelik planladığımız kursumuza tüm meslektaşlarımızı davet ediyoruz.    Hastane Yöneticisi       ... 21-10-2017 Devamı »
 • Yenidoğanda Ultrasonografi ile G...

  Hastanemizde 14 Ekim 2017 tarihinde Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı SUAM Konferans Salonunda “Yenidoğanda Ultrasonografi ile Görüntüleme Eğitim Semineri” nin ilki Sayın Yöneticimiz Prof.Dr.Yaprak ÜSTÜN’ün yaptığı açılış konuşmasının ardından, hastanemiz Yenidoğan ... 14-10-2017 Devamı »
 • Ödül Expression of TRPV6 and PMC...

     4-8 Ekim 2017 tarihinde düzenlenen 19.Dünya IVF Kongresi-6.Üreme Tıbbi ve Cerrahisi Derneği Kongresinde doktorlarımızdan Doç.Dr.Nafiye YILMAZ danışmanı olduğu “Expression of TRPV6 and PMCA1 in the Mid-Secretory Endometrium of Infertile Patlents with Endometriosis and Un... 09-10-2017 Devamı »
 • Jinekolojide Pratik Yaklaşımlar

  Jinekolojide Pratik Yaklaşımlar Kursu (Video prezentasyon eşliğinde sadece pratik bilgiler) 16 Aralık 2017 05-10-2017 Devamı »
 • 2017-2018 Eğitim Yılı Açılıs...

  Hastanemizde 2017-2018 Eğitim Yılı Açılış Toplantısı 03/10/2017‘ de Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı SUAM Konferans Salonunda, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan ŞENCAN, Genel Sekreterimiz Prof.Dr.Öner ODABAŞ, Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Ba... 05-10-2017 Devamı »
 • ULTRASONOGRAFİ İLE GÖRÜNTÜLE...

  Değerli Meslektaşlarımız, Zekai Tahir Burak Hastanesi ülkemizde sağlık alanında önemli katkılar sağlayan köklü bir eğitim ve araştırma merkezidir.  Yenidoğan bilim dalında 2008 yılından günümüze yan dal uzmanı yetiştiren ve ülkemizin ihtiyaçlarına destek sağlay... 05-10-2017 Devamı »