Köşe Yazıları

 • Nahide ALTUĞ

  YENİDOĞAN ve DOĞUŞTAN KALP HASTALIKLARI Devamı »
 • Nafiye YILMAZ

  Tüp bebek tedavisi Devamı »
 • Nahide ALTUĞ

  Fetal Ekokardiyografi Devamı »
Köşe Yazıları »
Gebelik Tüm Bebek menopoz-donemi

Obstetrik Kursu

02-10-2016
Senaryolar Eşliğinde Gücel Obstetrik Kursu 2 ekim 2016 pazar günü yoğun bir katılımla hastanemiz konferans salonunda gerçekleştirilmiştir.

Hastanemiz Yönetici -Başhekimi Doç . Dr. Salim ERKAYA'nın açılış konuşması:SAĞLIK BİRİMLERİ ÜNİVERSİTESİ, ANKARA ZEKAİ TAHİR BURAK KADIN SAĞLIĞI EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ, HİZMET HASTANESİ OLMASININ YANI SIRA EĞİTİM KONUSUNDA DA ZİYADESİYLE ÖNEM VERMİŞ; BU AMAÇLA HEM ASİSTANLIK EĞİTİMİ SIRASINDA, HEMDE UZMANLIK SONRASI İÇİN DE ÇOK SAYIDA EĞİTİM PROGRAMI, KURS VE KONGRE ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR. BU EĞİTİM YILINDA DA KADIN DOĞUM İLE İLGİLİ PEK ÇOK KONUDA DÜZENLİ ARALIKLARLA BİLİMSEL TOPLANTILAR YAPMAYI PLANLADIK. BUNLARIN İLKİ OLAN ‘’SENARYOLAR EŞLİĞİNDE GÜNCEL OBSTETRİK KURSU ‘’NU YENİ BİLİMSEL VERİLER EŞLİĞİNDE VE DOĞUM SİMÜLATÖRÜ GİBİ EĞİTİM MATERYALLERİ KULLANILARAK GERÇEKLEŞTİRMEYİ PLANLADIK.
 
 
DOĞUM HEKİMLİĞİ SABIR İSTEYEN BİR SANAT OLUP KİTAPLARDAN OKUMAKTAN ZİYADE USTA ÇIRAK İLİŞKİSİ İLE ÖĞRETİLEBİLEN VE DENEYİM ARTTIKÇA PEKİŞTİRİLİP İYİ HEKİM UYGULAMASI ELDE EDEBİLDİĞİMİZ BİR TIP DALIDIR. BUGÜN TÜM DÜNYADA VE ÜLKEMİZDE ARTMIŞ OLAN SEZARYEN ORANLARININ EN ÖNEMLİ SEBEBİ DOĞUMLARLA İLGİLİ MEDİKOLEGAL SORUNLARDAN KAÇMAK İÇİN SEZARYENE YÖNELMEK OLMUŞTUR VE BUNA PARALEL DOĞUM HEKİMLİĞİNDE YETİŞEN YENİ NESİLİN NORMAL DOĞUM VE NORMAL DOĞUM SANATININ İNCELİKLERİ İLE İLGİLİ PRATİK BİLGİLERDEN MAHRUM OLMASINA SEBEBİYET VERMİŞTİR. KURSUMUZUN AMACI YENİ YETİŞEN KADIN DOĞUM HEKİMLERİNE GÜNCEL DOĞUM BİLGİLERİNİ PRATİK UYGULAMALARLA ANLATMAK OLUP AYNI ZAMANDA TÜM KADIN DOĞUM HEKİMLERİNİN DOĞUM İLE İLGİLİ BİLGİLERİNİ GÖZDEN GEÇİRMESİNİ SAĞLAMAK VE NORMAL DOĞUM ORANINI ARTIRMAKTIR.

 
İŞTE BU AMAÇ İÇİN BURADA BİZLERİ ONURLANDIRAN BAŞTA HOCALARIMIZA, KURSUMUZUN HAZIRLANMASINDA EMEĞİ GEÇEN DÜZENLEME KURULU VE TÜM SİMULASYON EKİPLERİNE TEŞEKKÜR EDER, TÜM KATILIMCILARIN VERİMLİ VE BAŞARILI BİR KURS GEÇİRMESİNİ TEMENNİ EDERİM.

Paylaş : 

Son Haberler

Haberler »
 • Jinekolojik Cerrahide Genel Prensi...

  Jinekolojik Cerrahide Genel Prensipler ve Hasta Bakım Kursu Jinekolojide Genel Cerrahi Prensipleri konuşmak üzere asistanlarımıza yönelik planladığımız kursumuza tüm meslektaşlarımızı davet ediyoruz.    Hastane Yöneticisi       ... 21-10-2017 Devamı »
 • Yenidoğanda Ultrasonografi ile G...

  Hastanemizde 14 Ekim 2017 tarihinde Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı SUAM Konferans Salonunda “Yenidoğanda Ultrasonografi ile Görüntüleme Eğitim Semineri” nin ilki Sayın Yöneticimiz Prof.Dr.Yaprak ÜSTÜN’ün yaptığı açılış konuşmasının ardından, hastanemiz Yenidoğan ... 14-10-2017 Devamı »
 • Ödül Expression of TRPV6 and PMC...

     4-8 Ekim 2017 tarihinde düzenlenen 19.Dünya IVF Kongresi-6.Üreme Tıbbi ve Cerrahisi Derneği Kongresinde doktorlarımızdan Doç.Dr.Nafiye YILMAZ danışmanı olduğu “Expression of TRPV6 and PMCA1 in the Mid-Secretory Endometrium of Infertile Patlents with Endometriosis and Un... 09-10-2017 Devamı »
 • Jinekolojide Pratik Yaklaşımlar

  Jinekolojide Pratik Yaklaşımlar Kursu (Video prezentasyon eşliğinde sadece pratik bilgiler) 16 Aralık 2017 05-10-2017 Devamı »
 • 2017-2018 Eğitim Yılı Açılıs...

  Hastanemizde 2017-2018 Eğitim Yılı Açılış Toplantısı 03/10/2017‘ de Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı SUAM Konferans Salonunda, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan ŞENCAN, Genel Sekreterimiz Prof.Dr.Öner ODABAŞ, Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Ba... 05-10-2017 Devamı »
 • ULTRASONOGRAFİ İLE GÖRÜNTÜLE...

  Değerli Meslektaşlarımız, Zekai Tahir Burak Hastanesi ülkemizde sağlık alanında önemli katkılar sağlayan köklü bir eğitim ve araştırma merkezidir.  Yenidoğan bilim dalında 2008 yılından günümüze yan dal uzmanı yetiştiren ve ülkemizin ihtiyaçlarına destek sağlay... 05-10-2017 Devamı »