Köşe Yazıları

 • Nahide ALTUĞ

  YENİDOĞAN ve DOĞUŞTAN KALP HASTALIKLARI Devamı »
 • Nafiye YILMAZ

  Tüp bebek tedavisi Devamı »
 • Nahide ALTUĞ

  Fetal Ekokardiyografi Devamı »
Köşe Yazıları »
Gebelik Tüm Bebek menopoz-donemi

Op.Dr. Sare DAVUTOĞLU Eğitim Yılımızın Açılışını Yaptı.

16-10-2014
Hastanemiz 2014-2015 Eğitim yılı açılış töreni konferans salonumuzda sayın Başbakanımızın eşi saygıdeğer hanımefendi, meslekdaşımız Op.Dr. Sare DAVUTOĞLU, TKHK Başkan yardımcısı Op Dr .Merve AKIN, THSK Kadın ve üreme sağlığı daire başkanı Op. Dr. Sema SANİSOĞLU, Ankara il sağlık müdürü Dr. Seracettin ÇOM , Ankara I. Bölge Kamu hastaneleri birliği genel sekreteri Uz.Dr. Doğan AKDOĞAN ,Tıbbi hizmetler başkanımız Dr. Nevzat KILINÇ, idari hizmetler başkanımız Recep TURGAY,mali işler başkanımız Erdoğan AKAN ‘ın da katılımlarıyla 16 Ekim 2014 Perşembe günü gerçekleştirildi.
Hastanemiz konferans salonunda gerçekleştirilen açılış töreninin açılış konuşmasını yapan Başhekimimiz Doç. Dr. Salim ERKAYA; ülkemizin en büyük kadın hastalıkları ve doğum hastanesi olarak yoğun hasta trafiği yanında eğitim hastanesi olmanın gereklerini de en iyi şekilde yerine getirdiklerini ifade ettiler. Hastanemizde her yıl 25 kadın hastalıkları ve doğum uzmanlık öğrencisinin eğitimlerini tamamlayarak Kadın-Doğum uzmanı olduklarını,yine her yıl 2-3 perinatoloji,2-3 jinekolojik onkoloji ,4-5 neonatoloji yan dal uzmanı mezun ettiklerini,hastanemizden her yıl SCI da 100 den fazla makale yayınlandığını belirtmişlerdir.Başhekimimiz sayın ERKAYA,TBMM ne sunulan Sağlık Enstitüleri ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi kurulmasına dair yasa tasarısının Eğitim araştırma hastanelerindeki eğitim görevlilerini daha da motive ettiğini, yasa tasarısının yasalaşmasını heyecanla beklediklerini, tasarının yasalaşmasıyla eğitim araştırma hastanelerindeki eğitim görevlilerinin özlük haklarında iyileşmeler olacağını,üniversite öğretim üyesi olmanın eğitim hastanelerindeki eğitim kadrosunu çok mutlu edeceğini ve motivasyonlarının daha da artacağını belirtmişlerdir.
Hastane Başhekimimizin konuşmasından sonra hastane yöneticimiz Doç. Dr. Halil İbrahim YAKUT yaptığı konuşmada; hastanemizin tarihçesini anlattıktan sonra hastanemiz de son iki yılda yapılan üniteler başta olmak üzere hastanemizin tanıtımını video gösterisi eşliğinde gerçekleştirdi.Çalışma koşullarını iyileştirmenin sağlık çalışanlarının motivasyonunu artırdığını bildiklerini ve bunun için çalıştıklarını belirten hastane yöneticimiz bugün açılışı yapılacak Jinekoloji poliklinikleri ve tadilatı devam eden yüksek riskli gebelikler polikliniklerinin bitirilmesiyle hizmet koşullarının hastalarımız,hekim ve çalışanlarımız için daha da iyi hale geleceğini belirtmişlerdir. Doç. Dr. Halil İbrahim YAKUT yaklaşık bir ay sonra hizmete girecek olan Anne –Bebek uyum kliniği ile de Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceklerini ifade etmişlerdir.
Açılış töreninin son konuşmasını yapan Op. Dr. Sare DAVUTOĞLU, hastane isminde kadın sağlığı olan Türkiye’de başka hastane olmadığını, böyle bir köklü kuruluşta meslektaşları ile birlikte olmanın kendisini çok mutlu ettiğini,gebe okulu,anne-bebek uyum servisi gibi yeni uygulamaların kendisini heyecanlandırdığını,bir kadın –doğum uzmanı olarak meslektaşlarının sorunları ile her zaman ilgileneceğini ve yanlarında olacağını ,eğitim yılının hayırlı,uğurlu olmasını dilediğini ifade etmişlerdir.
Konuşmaların ardından Hastane yöneticimiz Doç. Dr. Halil İbrahim YAKUT tarafından Op. Dr. Sare DAVUTOĞLU’na günün anısına sertifika takdim edilmiştir. Eğitim yılı açılış töreninin ardından tadilatı biten yeni jinekoloji polikliniklerimiz hizmete açılmıştır.
Paylaş : 

Son Haberler

Haberler »
 • Jinekolojik Cerrahide Genel Prensi...

  Jinekolojik Cerrahide Genel Prensipler ve Hasta Bakım Kursu Jinekolojide Genel Cerrahi Prensipleri konuşmak üzere asistanlarımıza yönelik planladığımız kursumuza tüm meslektaşlarımızı davet ediyoruz.    Hastane Yöneticisi       ... 21-10-2017 Devamı »
 • Yenidoğanda Ultrasonografi ile G...

  Hastanemizde 14 Ekim 2017 tarihinde Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı SUAM Konferans Salonunda “Yenidoğanda Ultrasonografi ile Görüntüleme Eğitim Semineri” nin ilki Sayın Yöneticimiz Prof.Dr.Yaprak ÜSTÜN’ün yaptığı açılış konuşmasının ardından, hastanemiz Yenidoğan ... 14-10-2017 Devamı »
 • Ödül Expression of TRPV6 and PMC...

     4-8 Ekim 2017 tarihinde düzenlenen 19.Dünya IVF Kongresi-6.Üreme Tıbbi ve Cerrahisi Derneği Kongresinde doktorlarımızdan Doç.Dr.Nafiye YILMAZ danışmanı olduğu “Expression of TRPV6 and PMCA1 in the Mid-Secretory Endometrium of Infertile Patlents with Endometriosis and Un... 09-10-2017 Devamı »
 • Jinekolojide Pratik Yaklaşımlar

  Jinekolojide Pratik Yaklaşımlar Kursu (Video prezentasyon eşliğinde sadece pratik bilgiler) 16 Aralık 2017 05-10-2017 Devamı »
 • 2017-2018 Eğitim Yılı Açılıs...

  Hastanemizde 2017-2018 Eğitim Yılı Açılış Toplantısı 03/10/2017‘ de Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı SUAM Konferans Salonunda, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan ŞENCAN, Genel Sekreterimiz Prof.Dr.Öner ODABAŞ, Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Ba... 05-10-2017 Devamı »
 • ULTRASONOGRAFİ İLE GÖRÜNTÜLE...

  Değerli Meslektaşlarımız, Zekai Tahir Burak Hastanesi ülkemizde sağlık alanında önemli katkılar sağlayan köklü bir eğitim ve araştırma merkezidir.  Yenidoğan bilim dalında 2008 yılından günümüze yan dal uzmanı yetiştiren ve ülkemizin ihtiyaçlarına destek sağlay... 05-10-2017 Devamı »