Köşe Yazıları

 • Nahide ALTUĞ

  YENİDOĞAN ve DOĞUŞTAN KALP HASTALIKLARI Devamı »
 • Nafiye YILMAZ

  Tüp bebek tedavisi Devamı »
 • Nahide ALTUĞ

  Fetal Ekokardiyografi Devamı »
Köşe Yazıları »
Gebelik Tüm Bebek menopoz-donemi

PGD ve IVF

Hastanemiz ÜYTE Merkezinde (Tüp Bebek Merkezinde) SGK uygulama kapsamına alınan;“ Kardeş donör elde etmesi amacıyla IVF-PGD ( Tüp bebek - genetik tanı amaçlı embriyo biyopsisi ) uygulaması “ başlamıştır. Sadece SGK kapsamındaki değil SGK kapsamı dışındaki hastalarımıza veya tıbben PGD endikasyonu olup SGK ödemesi yapılamayan hastalarımıza da işlem maliyetleri hasta tarafından karşılanmak şartıyla aynı işlemler uygulanabilmektedir.


Bu uygulama çerçevesinde SGK kapsamındaki ilk hastamızda HLA uygun kemik iliği vericisi kardeş donör elde etmeye yönelik IVF-PGD işlemi uygulanmıştır ve hastamızda gebelik elde edilmiştir, Hastamız, hastanemiz perinatoloji bölümünde takip edilmiş. Hastanemiz perinatoloji kliniğinde doğumu gerçekleştirilmiştir. Kardeşi için kök hücre vericisi olacak bebeğin HLA uygunluğu teyid edilmiştir. Hastamıza ve kemik iliği nakli bekleyen çocuğuna acil şifalar dileriz.
Paylaş : 

Son Haberler

Haberler »
 • Tümör baskılayıcı genin mutas...

       Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaprak Üstün, BRCA 1-2'nin tümör baskılayıcı bir gen olduğunu ve bu genin diziliminde meydana gelen mutasyonların genetik meme ve yumurtalık kanserlerinin gelişmesinde önemli bir yer tuttuğunu belirterek,... 08-12-2017 Devamı »
 • OBSTETRIC EMERGENCIES WORKSHOP “PRESENTED BY RESIDENTS” DATE: 12/12/2017 16:00– 18:00 PLACE: UHS ANKARA DR. ZEKAİ TAHİR BURAK WOMEN’S HEALTH HARC CONFERENCE HALL 06-12-2017 Devamı »
 • KİŞİYE ÖZEL KONTRASEPSİYON YA...

  06-12-2017 Devamı »
 • Postpartum Kanamada Yönetim

  Postpartum Kanamada Yönetim Prof.Dr.Berna Dilbaz 05-12-2017 Devamı »
 • Kardeş Okulumuz

  ANKARA’DAN AĞRI’YA UZANAN KÜÇÜK MELEKLERİMİZ   Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Küçük Melekler Kreşi olarak, çocuklarımıza değerler eğitiminde öğrettiğimiz ‘’yardımlaşma’’ kavramını hayata geçirmek için yola çıktı... 04-12-2017 Devamı »
 • Engelliler Üreme Sağlığı İst...

  Engelliler Üreme Sağlığı İstişare Toplantısı 7 Aralık 2017 Perşembe 02-12-2017 Devamı »