Köşe Yazıları

 • Nahide ALTUĞ

  YENİDOĞAN ve DOĞUŞTAN KALP HASTALIKLARI Devamı »
 • Nafiye YILMAZ

  Tüp bebek tedavisi Devamı »
 • Nahide ALTUĞ

  Fetal Ekokardiyografi Devamı »
Köşe Yazıları »
Gebelik Tüm Bebek menopoz-donemi

Sünnet Polikliniğimiz Açıldı.

06-07-2017
Tüm Müslüman toplumlarda yapılan sünnet; penis uç kısmını örten “prepisyum”adı verilen derinin çıkarılarak yapıldığı cerrahi bir işlemdir. Sünnet bir ameliyattır, hafife alınmamalıdır. Uygun ameliyathane koşullarında yapılmadığında enfeksiyon, bulaşıcı hastalıklar ve kanama ile sonuçlanabilir. Hatalı sünnet erkeklerde kalıcı fonksiyon bozukluklarına sebep olabilir. 
Yenidoğan bebeklerde de sünnet doğumdan sonraki ilk birkaç günde yapılabilir. Yenidoğanda yapılan sünnet ağrısız ve daha hızlı iyileşmektedir. Yenidoğanda yapılan sünnet, çocukluk döneminde yapılan sünnete göre psikolojik travma oluşturmaz. Ailelerimiz sünnet sevincini; en hijyenik, en konforlu ortamlarda, en deneyimli ellerde yaşasınlar amacıyla hastanemizde Sünnet Polikliniği açılmıştır. Sünnet Polikliniğimizde uzman doktorlar tarafından narkoz verilmeden lokal anestezi ile yenidoğan bebekler de dahil olmak üzere her yaş grubundaki çocuklar sünnet edilmektedir. Çocuklar sünnet sonrası hastanede yatmasına gerek kalmadan evlerine gönderilmektedir. 06.07.2017 tarihinde SBU Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Ankara 1.Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr.Öner ODABAŞ, Ankara 1.Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Daire Başkanı Uzm.Dr.Şükrü ÖZDEMİR,  Ankara 1.Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Daire Başkanı Dr.Ali EDİZER ve Hastane Yöneticimiz Prof.Dr.Yaprak ÜSTÜN’ün katılımıyla açılan Sünnet Polikliniğimiz hizmete başlamıştır. 10 çocuğumuza toplu sünnet yapılmıştır.
 
Paylaş : 

Son Haberler

Haberler »
 • Jinekolojik Cerrahide Genel Prensi...

  Jinekolojik Cerrahide Genel Prensipler ve Hasta Bakım Kursu Jinekolojide Genel Cerrahi Prensipleri konuşmak üzere asistanlarımıza yönelik planladığımız kursumuza tüm meslektaşlarımızı davet ediyoruz.    Hastane Yöneticisi       ... 21-10-2017 Devamı »
 • Yenidoğanda Ultrasonografi ile G...

  Hastanemizde 14 Ekim 2017 tarihinde Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı SUAM Konferans Salonunda “Yenidoğanda Ultrasonografi ile Görüntüleme Eğitim Semineri” nin ilki Sayın Yöneticimiz Prof.Dr.Yaprak ÜSTÜN’ün yaptığı açılış konuşmasının ardından, hastanemiz Yenidoğan ... 14-10-2017 Devamı »
 • Ödül Expression of TRPV6 and PMC...

     4-8 Ekim 2017 tarihinde düzenlenen 19.Dünya IVF Kongresi-6.Üreme Tıbbi ve Cerrahisi Derneği Kongresinde doktorlarımızdan Doç.Dr.Nafiye YILMAZ danışmanı olduğu “Expression of TRPV6 and PMCA1 in the Mid-Secretory Endometrium of Infertile Patlents with Endometriosis and Un... 09-10-2017 Devamı »
 • Jinekolojide Pratik Yaklaşımlar

  Jinekolojide Pratik Yaklaşımlar Kursu (Video prezentasyon eşliğinde sadece pratik bilgiler) 16 Aralık 2017 05-10-2017 Devamı »
 • 2017-2018 Eğitim Yılı Açılıs...

  Hastanemizde 2017-2018 Eğitim Yılı Açılış Toplantısı 03/10/2017‘ de Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı SUAM Konferans Salonunda, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan ŞENCAN, Genel Sekreterimiz Prof.Dr.Öner ODABAŞ, Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Ba... 05-10-2017 Devamı »
 • ULTRASONOGRAFİ İLE GÖRÜNTÜLE...

  Değerli Meslektaşlarımız, Zekai Tahir Burak Hastanesi ülkemizde sağlık alanında önemli katkılar sağlayan köklü bir eğitim ve araştırma merkezidir.  Yenidoğan bilim dalında 2008 yılından günümüze yan dal uzmanı yetiştiren ve ülkemizin ihtiyaçlarına destek sağlay... 05-10-2017 Devamı »