Köşe Yazıları

 • Nahide ALTUĞ

  YENİDOĞAN ve DOĞUŞTAN KALP HASTALIKLARI Devamı »
 • Nafiye YILMAZ

  Tüp bebek tedavisi Devamı »
 • Nahide ALTUĞ

  Fetal Ekokardiyografi Devamı »
Köşe Yazıları »
Gebelik Tüm Bebek menopoz-donemi

Sünnet Polikliniğimiz Açıldı.

06-07-2017
Tüm Müslüman toplumlarda yapılan sünnet; penis uç kısmını örten “prepisyum”adı verilen derinin çıkarılarak yapıldığı cerrahi bir işlemdir. Sünnet bir ameliyattır, hafife alınmamalıdır. Uygun ameliyathane koşullarında yapılmadığında enfeksiyon, bulaşıcı hastalıklar ve kanama ile sonuçlanabilir. Hatalı sünnet erkeklerde kalıcı fonksiyon bozukluklarına sebep olabilir. 
Yenidoğan bebeklerde de sünnet doğumdan sonraki ilk birkaç günde yapılabilir. Yenidoğanda yapılan sünnet ağrısız ve daha hızlı iyileşmektedir. Yenidoğanda yapılan sünnet, çocukluk döneminde yapılan sünnete göre psikolojik travma oluşturmaz. Ailelerimiz sünnet sevincini; en hijyenik, en konforlu ortamlarda, en deneyimli ellerde yaşasınlar amacıyla hastanemizde Sünnet Polikliniği açılmıştır. Sünnet Polikliniğimizde uzman doktorlar tarafından narkoz verilmeden lokal anestezi ile yenidoğan bebekler de dahil olmak üzere her yaş grubundaki çocuklar sünnet edilmektedir. Çocuklar sünnet sonrası hastanede yatmasına gerek kalmadan evlerine gönderilmektedir. 06.07.2017 tarihinde SBU Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Ankara 1.Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr.Öner ODABAŞ, Ankara 1.Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Daire Başkanı Uzm.Dr.Şükrü ÖZDEMİR,  Ankara 1.Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Daire Başkanı Dr.Ali EDİZER ve Hastane Yöneticimiz Prof.Dr.Yaprak ÜSTÜN’ün katılımıyla açılan Sünnet Polikliniğimiz hizmete başlamıştır. 10 çocuğumuza toplu sünnet yapılmıştır.
 
Paylaş : 

Son Haberler

Haberler »
 • Personel Teşekkür Etkinliği

  Hastanemizde 16.08.2017 tarihinde “Personel Teşekkür Etkinliği” düzenlendi. Etkinlikte öncelikle Otelcilik Hizmetlerine bağlı hizmet alım personellerinin ayın personelleri ödül töreni gerçekleştirildi. Kazananların ödülleri ve sertifikaları, Prof.Dr. Yaprak Üstün ve diğer... 16-08-2017 Devamı »
 • Cinsel Eğitim Semineri

        Ankara 1.Bölge KHB Genel Sekreterliğine bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesinde eğitim ve araştırma hastanesi olarak hizmet veren hastanemizde 11.08.2017 tarihinde düzenlenen 1. Cinsel Eğitim Semineri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Stat... 14-08-2017 Devamı »
 • Cinsel Sağlık Eğitim Seminerleri

          Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Asistanlar,        Zekai Tahir Burak Hastanesi, bugüne kadar yüzlerce kadın doğum uzmanı yetiştirmiş, Türkiye’nin en köklü dal hastanelerinden biridir. Yıllık 20.000’e varan doğum sayıları i... 10-08-2017 Devamı »
 • Sezaryen Oranlarının Azaltılmas...

  Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de son yıllarda artış gösteren sezaryen oranlarının azaltılmasına yönelik olarak, Ankara 1.Bölge KHB Genel Sekreterliğine bağlı SBÜ bünyesinde eğitim ve araştırma hastanesi olarak hizmet veren hastanemizde, “Sezaryen Oranlarının Azaltı... 27-07-2017 Devamı »
 • 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Mill...

  15 Temmuz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarına ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Prof.Dr. Yaprak Üstün Hastane Yöneticisi 15-07-2017 Devamı »
 • 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Mill...

  15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Milli Birlik Günü hastanemiz Yönetimi eşliğinde çalışanlarımız,hasta ve ziyaretçilerle beraber kutlanmıştır.   15-07-2017 Devamı »