Köşe Yazıları

 • Nahide ALTUĞ

  YENİDOĞAN ve DOĞUŞTAN KALP HASTALIKLARI Devamı »
 • Nafiye YILMAZ

  Tüp bebek tedavisi Devamı »
 • Nahide ALTUĞ

  Fetal Ekokardiyografi Devamı »
Köşe Yazıları »
Gebelik Tüm Bebek menopoz-donemi

Sünnet Polikliniğimiz Açıldı.

06-07-2017
Tüm Müslüman toplumlarda yapılan sünnet; penis uç kısmını örten “prepisyum”adı verilen derinin çıkarılarak yapıldığı cerrahi bir işlemdir. Sünnet bir ameliyattır, hafife alınmamalıdır. Uygun ameliyathane koşullarında yapılmadığında enfeksiyon, bulaşıcı hastalıklar ve kanama ile sonuçlanabilir. Hatalı sünnet erkeklerde kalıcı fonksiyon bozukluklarına sebep olabilir. 
Yenidoğan bebeklerde de sünnet doğumdan sonraki ilk birkaç günde yapılabilir. Yenidoğanda yapılan sünnet ağrısız ve daha hızlı iyileşmektedir. Yenidoğanda yapılan sünnet, çocukluk döneminde yapılan sünnete göre psikolojik travma oluşturmaz. Ailelerimiz sünnet sevincini; en hijyenik, en konforlu ortamlarda, en deneyimli ellerde yaşasınlar amacıyla hastanemizde Sünnet Polikliniği açılmıştır. Sünnet Polikliniğimizde uzman doktorlar tarafından narkoz verilmeden lokal anestezi ile yenidoğan bebekler de dahil olmak üzere her yaş grubundaki çocuklar sünnet edilmektedir. Çocuklar sünnet sonrası hastanede yatmasına gerek kalmadan evlerine gönderilmektedir. 06.07.2017 tarihinde SBU Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Ankara 1.Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr.Öner ODABAŞ, Ankara 1.Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Daire Başkanı Uzm.Dr.Şükrü ÖZDEMİR,  Ankara 1.Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Daire Başkanı Dr.Ali EDİZER ve Hastane Yöneticimiz Prof.Dr.Yaprak ÜSTÜN’ün katılımıyla açılan Sünnet Polikliniğimiz hizmete başlamıştır. 10 çocuğumuza toplu sünnet yapılmıştır.
 
Paylaş : 

Son Haberler

Haberler »
 • Tümör baskılayıcı genin mutas...

       Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaprak Üstün, BRCA 1-2'nin tümör baskılayıcı bir gen olduğunu ve bu genin diziliminde meydana gelen mutasyonların genetik meme ve yumurtalık kanserlerinin gelişmesinde önemli bir yer tuttuğunu belirterek,... 08-12-2017 Devamı »
 • OBSTETRIC EMERGENCIES WORKSHOP “PRESENTED BY RESIDENTS” DATE: 12/12/2017 16:00– 18:00 PLACE: UHS ANKARA DR. ZEKAİ TAHİR BURAK WOMEN’S HEALTH HARC CONFERENCE HALL 06-12-2017 Devamı »
 • KİŞİYE ÖZEL KONTRASEPSİYON YA...

  06-12-2017 Devamı »
 • Postpartum Kanamada Yönetim

  Postpartum Kanamada Yönetim Prof.Dr.Berna Dilbaz 05-12-2017 Devamı »
 • Kardeş Okulumuz

  ANKARA’DAN AĞRI’YA UZANAN KÜÇÜK MELEKLERİMİZ   Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Küçük Melekler Kreşi olarak, çocuklarımıza değerler eğitiminde öğrettiğimiz ‘’yardımlaşma’’ kavramını hayata geçirmek için yola çıktı... 04-12-2017 Devamı »
 • Engelliler Üreme Sağlığı İst...

  Engelliler Üreme Sağlığı İstişare Toplantısı 7 Aralık 2017 Perşembe 02-12-2017 Devamı »