Köşe Yazıları

 • Nahide ALTUĞ

  YENİDOĞAN ve DOĞUŞTAN KALP HASTALIKLARI Devamı »
 • Nafiye YILMAZ

  Tüp bebek tedavisi Devamı »
 • Nahide ALTUĞ

  Fetal Ekokardiyografi Devamı »
Köşe Yazıları »
Gebelik Tüm Bebek menopoz-donemi

Tez Yazım Kursu

17-04-2017
Tıpta uzmanlık eğitiminin temel amacı ilgili uzmanlık alanı ile ilgili yeterli bilgi, donanım ve becerilerin kazanılmasının yanında uzmanlık alanındaki bilimsel gelişmeleri yakından takip edebilmek, bilimsel araştırmaları yorumlayabilmek ve hekimin bilimsel çalışmaları başlatıp yürütülmesi ve son olarak da yayın aşamasına hazırlanması konusunda yeterli donanıma sahip olmasını hedefler. Kadın Hastalıkları ve Doğum hekimliği birkaç yönden diğer branşlardan farklı düşünülebilir. Bir İç Hastalıkları branşı kadar yoğun teorik bilginin yanında çok geniş bir yelpazede cerrahi eğitim gerektirmektedir. Bu nedenle Kadın Hastalıkları ve Doğum hekiminin eğitimi asistanlık süresi bitince sona ermez, aksine yeni başlar. Sürekli değişen ve gelişen bilimsel perspektifleri yakalamak hekimin kendisini yeterli hissetmesinin temel koşuludur.
Birçok uzmanlık eğitimi alan hekimin akademik olarak ilk ortaya çıkardığı eser uzmanlık tezleridir. Akademik sürecin kişisel bazda yıllar içerisinde sürekli geliştiği, daha iyiye gittiği ve daha kaliteli işler başarıldığı düşünüldüğünde bir hekimin bitirme tezi ne kadar yüksek kalitede olursa bundan sonraki akademik çalışmalarının da ona paralel bir şekilde kalite standartlarının yüksek olacağı öngörülebilir.

Asistan Hekimlerimizin ilerideki akademik başarılarına katkıda bulunmak için, daha kaliteli ve özgün çalışmaların tasarlanması, yürütülmesi ve tez haline getirilebilmesi amacıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Zekai Tahir Burak Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Sürekli Eğitim Seminerleri kapsamında Klinik Araştırmanın Planlanması ve Tez yazım Kursu düzenlenmiştir. 17 Nisan - 4 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenen kurstan tüm asistan hekimlerimizin azami oranda faydalanması amaçlanmaktadır.Paylaş : 

Son Haberler

Haberler »
 • Jinekolojik Cerrahide Genel Prensi...

  Jinekolojik Cerrahide Genel Prensipler ve Hasta Bakım Kursu Jinekolojide Genel Cerrahi Prensipleri konuşmak üzere asistanlarımıza yönelik planladığımız kursumuza tüm meslektaşlarımızı davet ediyoruz.    Hastane Yöneticisi       ... 21-10-2017 Devamı »
 • Yenidoğanda Ultrasonografi ile G...

  Hastanemizde 14 Ekim 2017 tarihinde Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı SUAM Konferans Salonunda “Yenidoğanda Ultrasonografi ile Görüntüleme Eğitim Semineri” nin ilki Sayın Yöneticimiz Prof.Dr.Yaprak ÜSTÜN’ün yaptığı açılış konuşmasının ardından, hastanemiz Yenidoğan ... 14-10-2017 Devamı »
 • Ödül Expression of TRPV6 and PMC...

     4-8 Ekim 2017 tarihinde düzenlenen 19.Dünya IVF Kongresi-6.Üreme Tıbbi ve Cerrahisi Derneği Kongresinde doktorlarımızdan Doç.Dr.Nafiye YILMAZ danışmanı olduğu “Expression of TRPV6 and PMCA1 in the Mid-Secretory Endometrium of Infertile Patlents with Endometriosis and Un... 09-10-2017 Devamı »
 • Jinekolojide Pratik Yaklaşımlar

  Jinekolojide Pratik Yaklaşımlar Kursu (Video prezentasyon eşliğinde sadece pratik bilgiler) 16 Aralık 2017 05-10-2017 Devamı »
 • 2017-2018 Eğitim Yılı Açılıs...

  Hastanemizde 2017-2018 Eğitim Yılı Açılış Toplantısı 03/10/2017‘ de Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı SUAM Konferans Salonunda, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan ŞENCAN, Genel Sekreterimiz Prof.Dr.Öner ODABAŞ, Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Ba... 05-10-2017 Devamı »
 • ULTRASONOGRAFİ İLE GÖRÜNTÜLE...

  Değerli Meslektaşlarımız, Zekai Tahir Burak Hastanesi ülkemizde sağlık alanında önemli katkılar sağlayan köklü bir eğitim ve araştırma merkezidir.  Yenidoğan bilim dalında 2008 yılından günümüze yan dal uzmanı yetiştiren ve ülkemizin ihtiyaçlarına destek sağlay... 05-10-2017 Devamı »