Köşe Yazıları

 • Nahide ALTUĞ

  YENİDOĞAN ve DOĞUŞTAN KALP HASTALIKLARI Devamı »
 • Nafiye YILMAZ

  Tüp bebek tedavisi Devamı »
 • Nahide ALTUĞ

  Fetal Ekokardiyografi Devamı »
Köşe Yazıları »
Gebelik Tüm Bebek menopoz-donemi

ULTRASONOGRAFİ İLE GÖRÜNTÜLEME EĞİTİM SEMİNERLERİ-1

05-10-2017
Değerli Meslektaşlarımız,
Zekai Tahir Burak Hastanesi ülkemizde sağlık alanında önemli katkılar sağlayan köklü bir eğitim ve araştırma merkezidir.  Yenidoğan bilim dalında 2008 yılından günümüze yan dal uzmanı yetiştiren ve ülkemizin ihtiyaçlarına destek sağlayan bir merkezdir. Yenidoğan bilim dalı yoğun bakım hizmeti veren tanı ve tedavide güncel yaklaşımların yakın takibini gerektiren bir bilim dalıdır.  Türkiye’nin dört bir yanından yüksek riskli gebelerin sevk edildiği, klinik yönetimi birbirinden zor vakaların izlendiği yenidoğan yoğun bakım kliniğimiz diğer Ana Bilim dalları ile sıkı ilişki içindedir.  Radyoloji Ana Bilim dalı ve görüntüleme yöntemlerinin yenidoğan klinikleri için önemi ayrıdır.  Son yıllarda hasarlanmaya yatkın yenidoğan bebeklere ultrasonografi  gibi daha az invazif görüntüleme yöntemleri kullanılmakta, artan tecrübe ve bilimsel kanıtlar eşliğinde tarama amaçlı metodlar geliştirilmektedir.

Bu eğitim seminerinin amacı her iki bilim dalının uzman hekimlerini bir araya getirmek ultrasonografi   yönteminin tanı ve izlemdeki önemini paylaşmaktır. Saygılarımla                   
Prof. Dr. Yaprak Üstün
Hastane Yöneticisi


 
Paylaş : 

Son Haberler

Haberler »
 • Tümör baskılayıcı genin mutas...

       Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaprak Üstün, BRCA 1-2'nin tümör baskılayıcı bir gen olduğunu ve bu genin diziliminde meydana gelen mutasyonların genetik meme ve yumurtalık kanserlerinin gelişmesinde önemli bir yer tuttuğunu belirterek,... 08-12-2017 Devamı »
 • OBSTETRIC EMERGENCIES WORKSHOP “PRESENTED BY RESIDENTS” DATE: 12/12/2017 16:00– 18:00 PLACE: UHS ANKARA DR. ZEKAİ TAHİR BURAK WOMEN’S HEALTH HARC CONFERENCE HALL 06-12-2017 Devamı »
 • KİŞİYE ÖZEL KONTRASEPSİYON YA...

  06-12-2017 Devamı »
 • Postpartum Kanamada Yönetim

  Postpartum Kanamada Yönetim Prof.Dr.Berna Dilbaz 05-12-2017 Devamı »
 • Kardeş Okulumuz

  ANKARA’DAN AĞRI’YA UZANAN KÜÇÜK MELEKLERİMİZ   Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Küçük Melekler Kreşi olarak, çocuklarımıza değerler eğitiminde öğrettiğimiz ‘’yardımlaşma’’ kavramını hayata geçirmek için yola çıktı... 04-12-2017 Devamı »
 • Engelliler Üreme Sağlığı İst...

  Engelliler Üreme Sağlığı İstişare Toplantısı 7 Aralık 2017 Perşembe 02-12-2017 Devamı »