ZİYARET, REFAKAT VE HASTANE KURALLARI

-Hasta ziyaretleri tıbbi durumu uygun olan hastalarımıza her gün; 13.00-14.30 arasında yapılmaktadır. Yenidoğan ünitesindeki bebeklerin ziyaretine sadece bebeğin anne ve babası alınmaktadır. Bu saatler dışındaki ziyaretler hekim izniyle yapılabilmektedir.

-Hasta ziyaretine 10 yaş altı çocuklar alınamamaktadır.
-Hasta ziyaretine gelen vatandaşlarımızın canlı çiçek ve yiyecek getirmemeleri gerekmektedir.
-Bebek güvenliği için birden fazla hasta yatan odalara hekim talebi(tıbbı zorunluluk)dışında refakatçi alınamamaktadır.
-Refakatçi kalacak hastanın yanında sadece bir refakatçi kabul edilebilmektedir.
-Refakatçi olarak kalan vatandaşlarımızın refakatçi kimliğini yanında bulundurması ve hastaneden ayrılırken kimliği kliniğe teslim etmesi gerekmektedir.
-Doğum Ünitesi, erişkin yoğun bakımlar ve ameliyathanelere ziyaret yapılmamakla birlikte zorunlu hallerde hekim izni ile hasta yakınları hastalarını görebilmektedir. Yönlendirme elemanları ve telefonla tıbbi bilgiler dışında sürekli bilgi alınabilmektedir.
-Doğum bilgileri bekleme salonumuzda bulunan danışma bankosundan ve ekrandan izlenebilmektedir.
-Tıbbi durumu uygun olan hastalarla telefon görüşmesi, sabit hatlarımızla her gün 19.00-21.00 saatleri arasında yapılabilmektedir.
-Doğum Ünitesi ve ameliyathanelere alınan hastalarımıza bu bölümlere özel kıyafet giydirilmektedir.
-Yatışı yapılmış hastalarımızın izin belgesi doldurmadan hastaneden ayrılmamaları gerekmektedir.
-Taburcu işlemleri her gün 13.00-17.00 saatleri arasında yapılmaktadır. Ayrıca 24 saat planlı olmayan taburculuk talepleri karşılanabilmektedir.
-Poliklinik hizmetleri; mesai günlerinde 08.00-17.00 saatleri arasında verilmektedir.
-Hastane içinde 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaktır.Sigara ile ilgili tüm yasal mevzuat şartları uygulanmaktadır.


NOT: Hastanemizde Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı kapsamında Kişiler Uygulanan Ücretlendirme Kamu Satış Tarifesi eki EK-2A sunulan sağlık hizmetleri ücretinin 1,5 katı olarak uygulanmaktadır.